J. Angielski

15 czerwca 2018 r. odbyła się w naszej szkole Prezentacja Projektów Gimnazjalnych. Wsród innych ciekawych projektów zaprezentował się również  ten z j. angielskiego "English can be fun"

Lekcja wielkanocna w klasie 0 c

26 marca 2018 roku z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych dziewczęta z klasy II a gimnazjum przeprowadziły lekcję wielkanocną w klasie 0 c. Dzieci szukały czekoladowych jajek, śpiewały piosenkę " Easter Bunny", kolorowały obrazki. Wszyscy świetnie się bawili.

Dzień świętego Patryka

W związku z obchodami Dnia świętego Patryka na terenie naszej szkoły pojawiła się gazetka tematyczna. Uczniowie realizujący projekt

" English can be fun" rozdawali na przerwach ulotki zwiazane z tym świętem, a dla klas czwartych i piątych  przeprowadzili zajęcia ukazujące tradycje krajów anglojezycznych.

Konkurs na plakat kraju anglojęzycznego i flagę kraju europejskiego oraz wyniki

Uczniowie naszej szkoły brali udział w konkursie na plakat o kraju anglojęzycznym oraz na flagę wybranego kraju europejskiego.

Wyniki konkursu na plakat o kraju anglojęzycznym:

I miejsce: klasa V a

II miejsce - klasa IV a i VI a

III miejsce- klasa V b

Gimnazjum:

I miejsce: klasa  III b

II miejsce: klasa III c i II a

III miejsce: klasa II b

Wyniki konkursu na flagę kraju europejskiego

Klasa II SP

1 miejsce: Alan Krupiński

2 miejsce: Wiktoria Gościniak, Adam Mikołajewski

3 miejsce: Szymon Zdanowski

Klasa III SP

1 miejsce: Kornelia Golis

2 miejsce: Maria Gontarek, Alicja Kotarska

3 miejsce: Nikola Ignaczak

Klasa IV SP

1 miejsce: Ktarzyna Kotfas

2 miejsce: Bartosz Ratyński, Jakub Michalak

3 miejsce: Damian Arkuszewski

3 miejsce: cała klasa IV b

Tydzień Języków Obcych

Jak co roku w naszej szkole odbywa się Tydzień Języków Obcych. Z tej okazji zorganizowany został "Quiz wiedzy o krajach anglojęzycznych " oraz warsztaty plastyczne. Uczniowie wykonali  wazony z flagami Wielkiej Brytanii, którymi ozdobili wszystkie klasy naszej szkoły.

Wyniki quizu:

Szkoła Podstawowa                                                                            Gimnazjum

1 miejsce-Vb                                                                                          1 miejsce - 2b

2 miejsce -Va                                                                                         2 miejsce - 2a

3 miejsce -VIa                                                                                        3 miejsce - 3b,3c

Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego Memory Master w sesji wiosennej

11 kwietnia 2017 roku 20 uczniów szkoły podstawowej uczestniczyło w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego Memory Master w sesji wiosennej. Laureatami  III stopnia  zostały uczennice klasy czwartej:  Sara Krygier oraz Alicja Mieszkalska.

Etap szkolny konkursu Oxford Challenge

Dnia 21 lutego 2017 roku 7 uczniów szkoły podstawowej oraz 12 uczniów gimnazjum wzięło udział w etapie szkolnym konkursu Oxford Challenge organizowanego przez Centrum Nauki Języków Obcych we Włocławku. Do finału  w kategorii szkoły podstawowej zakwalifikował się  Mateusz Antczak  natomiast w kategorii gimnazjum troje uczniów: Maria Duczek, Paweł Markiewicz oraz Adrian Urbański. Finał konkursu oraz rozdanie nagród odbyło się  w Pałacu Bursztynowym we Włocławku.. Maria Duczek  zajęła czwarte miejsce.

IX edycja Ogólnopolskiego Konkursu na kartkę z pamiętnika Day by Day

Uczennica gimnazjum Maria Duczek brała udział w IX edycji Ogólnopolskiego  Konkursu  na kartkę z pamietnika Day by Day organizownego przez Szkołę Języków Obcych Glossa z Krakowa. Konkurs rozgrywany był w kategorii gimnazjum i liceum. Praca naszej uczennicy zajęła II miejsce w głosowaniu internautów.  (praca w załączniku)

VIII Powiatowy Konkurs Języków Obcych w Chodczu

W marcu 2017 roku dwaj uczniowie naszego gimnazjum brali udział w VIII Powiatowym Konkursie Języków Obcych w Chodczu.  Urbański Adrian zajął IV miejsce natomiast Paweł Markiewicz VI miejsce. Uczniowie mieli również okazję obejrzeć  krótki występ artystyczny przygotowany przez uczennice Technikum w Chodczu. Nagrody za udział w konkursie zostały wręczone przez Starostę Powiatu Włocławskiego.

Memory Master

1 grudnia 2016 roku  19 uczniów naszego gimnazjum wzięło udział w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego Memory Master, w sesji  jesiennej.  Maria  Duczek  uczennica klasy pierwszej uzyskała  tytuł Laureata III stopnia.

Etap szkolny Przedmiotowego Konkursu z Języka Angielskiego

Dnia 28 listopada 2016 odbył się etap szkolny Przedmiotowego Konkursu z Języka Angielskiego.  Do testu przystąpiło 14 uczniów gimnazjum oraz 5 uczniów szkoły podstawowej. Do etapu rejonowego zakwalifikowała się uczennica gimnazjum Maria Duczek.

Tydzień języków obcych

Wyniki konkursów z okazji Europejskiego Dnia Języków Obcych