Zajęcia kształtujące kreatywność

"Życie to nie wyścigi" Poznaliśmy skrzata Budełkę z Piernikowej Wyspy

Na zajęciach kreatywnych poznaliśmy skrzata Budełkę, który pracuje w kopalni liter, jest smutny ponieważ literka nad którą tak długo pracował uległa zniszczeniu, dopiero jego koleżanka Raptunia pokazuje mu spojrzenie z innej perspektywy. Zepsuta literka B to przecież piękne P! O tym jaką rolę pełnią błędy w procesie uczenia się oraz o wielu innych ciekawych sprawach dowiadujemy się poznając przygody mieszkańców Gór Kardamonowych.

BohaterOn - nasz udział w kampanii BohaterOn w TWOJEJ SZKOLE

Kolejny raz wzięliśmy udział w kampanii BohaterON  W TWOJEJ SZKOLE organizowanej przez Fundację Sensoria. Celem akcji jest upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego poprzez wysłanie im pocztówki, kartki, laurki z życzeniami bądź listu. W tym roku podczas zajęć dzieci obejrzały przedstawienie kukiełkowe pt. „Niebajka o Powstaniu Warszawskim”, poznaliśmy biogramy wybranych przez siebie powstańców warszawskich. Rozmawialiśmy o tym kim jest bohater i wspólnie szukaliśmy sposobu na okazanie szacunku walczącym o wolność naszego kraju. Dzieci zdecydowały się wykonać kartki, wysłaliśmy je tym razem dla wylosowanych przez Fundację Sensoria Bohaterów.

"Kartka dla Polski" - działamy w eTwinningu

W listopadzie uczniowie klas I – III współtworzyli Międzynarodowy Projekt Edukacyjny „Kartka dla Polski” za pośrednictwem platformy eTwinning. Dzieci uczestniczące w projekcie realizowały szereg zadań. Jednym z nich było przygotowanie karki z życzeniami dla Polski z okazji 103. rocznicy odzyskania Niepodległości. Włączyliśmy się w działania interaktywne, tworząc we współpracy z pozostałymi uczestnikami projektu, książkę w aplikacji Storyjumper. Wykonane kartki umieściliśmy na projektowej tablicy Wakelet. Dodaliśmy ZPO do Mapy projektowej na Google. Interesującym zadaniem, które przyniosło nam wiele radości, było czytanie polskich łamańców językowych – poradziliśmy sobie z nim doskonale! Możliwość oglądania efektów pracy uczniów ze szkół partnerskich było dla nas ciekawym doświadczeniem.

eTwinning w naszej szkole - Innowacja pedagogiczna - Kreatywnie z eTwinning.

Uczniowie klas I - III uczęszczający na zajęcia kształtujące kreatywność prowadzone przez p. Katarzynę Stawicką, realizują innowację pedagogiczną "Kreatywnie z eTwinning". Polega ona na włączeniu dzieci do uczestnictwa w międzynarodowych projektach w społeczności eTwinning.

Jednym z najważniejszych elementów eTwinningu jest współpraca pomiędzy nauczycielami, uczniami, rodzicami, władzami lokalnymi. Nauczyciele organizują dla swoich uczniów przestrzeń do pracy nad ciekawymi projektami edukacyjnymi. Społeczność eTwenning tworzą zarejestrowane na platformie szkoły z 43 krajów Europejskich i partnerskich eTwinning Plus.

W praktyce, każdy uczestnik projektu ma wpływ na jego przebieg i jakość. Uczniowie poprzez platformę TwinSpace kontaktują się z partnerami projektowymi, odbywają spotkania on-line, dzielą się swoimi osiągnięciami i postępami prac. Korzystają z narzedzi TIK by w ciekawy sposób realizować swoje cele edukacyjne.

Nauczyciele eTwinnerzy mają możliwość udziału w wielu interesujących konferencjach, szkoleniach, webinarach. Doskonalą się zawodowo i dzielą swoim doświadczeniem w pracy i dobrymi praktykamieTwinning w naszej szkole