Informatyka

GODZINA KODOWANIA 2017

Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły brali udział  w Godzinie Kodowania (The Hour of Code), organizowanej w ramach Tygodnia Edukacji Informatycznej (Computer Science Education Week, USA). Tegoroczna edycja  odbywała się w dniach 4–10 grudnia 2017r. Godzina kodowania jest to największą inicjatywę edukacyjną w historii, adresowaną do uczniów, nauczycieli i innych osób z całego świata. Cieszy się również dużą popularnością w Polsce. W tym czasie organizowane są wydarzenia oraz zajęcia związane z godzinnym kodowaniem.

MIĘDZYNARODOWY KONKURS INFORMATYCZNY BÓBR 2017

W dniach 14-15 listopada 2017r. uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum brali udział w XII edycji Konkursu Informatycznego Bóbr, w poszczególnych kategoriach wiekowych.

Bóbr to polska nazwa powołanego do życia w 2004 roku na Litwie międzynarodowego konkursu Bebras z zakresu informatyki oraz technologii informacyjnej i komunikacyjnej. Pod adresem http://www.bebras.org/ znajduje się strona Konkursu Bebras. Konkurs Bóbr jest adresowany do uczniów we wszystkich typach szkół.

SPRAWOZDANIE Z REALIZACJI PROJEKTU "PILOTAŻ PROGRAMOWANIA W SZKOLE" - GIMNAZJUM

W roku szkolnym 2016/2017 w klasach pierwszych gimnazjum realizowany był pilotaż nauki programowania w oparciu o innowację pedagogiczną "Zajęcia z programowania MŁODY MECHATRONIK".

SPRAWOZDANIE Z REALIZACJI PROJEKTU "PILOTAŻ PROGRAMOWANIA W SZKOLE"

W roku szkolnym 2016/2017 w szkole podstawowej realizowany był pilotaż nauki programowania w oparciu o innowację pedagogiczną  „Zajęcia z programowania MŁODY TECHNIK” . Projekt był adresowany dla uczniów klas pierwszych i czwartych.  Nauka programowania odbywała się na regularnych lekcjach zajęć komputerowych  oraz w czasie dodatkowych zajęć koła programowania, w zajęciach uczestniczyli wszyscy chętni uczniowie klas czwartych.

LEKCJA POKAZOWA W PROGRAMIE BALTIE

W dniu 23 marca 2017r. uczeń klasy 4a Hubert Madaliński pod opieką nauczyciela informatyki p. Doroty Ostrowskiej, wziął udział w seminarium „Nauka programowania Baltie z lekcją pokazową”. Spotkanie zorganizowane przez KO w Bydgoszczy we współpracy ze stowarzyszeniem Twórcza Informatyka z Baltie, prowadził Bohumír Soukup, autor Baltie.