Informatyka

SPRAWOZDANIE Z REALIZACJI PROJEKTU "PILOTAŻ PROGRAMOWANIA W SZKOLE" - GIMNAZJUM

W roku szkolnym 2016/2017 w klasach pierwszych gimnazjum realizowany był pilotaż nauki programowania w oparciu o innowację pedagogiczną "Zajęcia z programowania MŁODY MECHATRONIK".

SPRAWOZDANIE Z REALIZACJI PROJEKTU "PILOTAŻ PROGRAMOWANIA W SZKOLE"

W roku szkolnym 2016/2017 w szkole podstawowej realizowany był pilotaż nauki programowania w oparciu o innowację pedagogiczną  „Zajęcia z programowania MŁODY TECHNIK” . Projekt był adresowany dla uczniów klas pierwszych i czwartych.  Nauka programowania odbywała się na regularnych lekcjach zajęć komputerowych  oraz w czasie dodatkowych zajęć koła programowania, w zajęciach uczestniczyli wszyscy chętni uczniowie klas czwartych.

LEKCJA POKAZOWA W PROGRAMIE BALTIE

W dniu 23 marca 2017r. uczeń klasy 4a Hubert Madaliński pod opieką nauczyciela informatyki p. Doroty Ostrowskiej, wziął udział w seminarium „Nauka programowania Baltie z lekcją pokazową”. Spotkanie zorganizowane przez KO w Bydgoszczy we współpracy ze stowarzyszeniem Twórcza Informatyka z Baltie, prowadził Bohumír Soukup, autor Baltie.