Jesteś tutaj:
  1. Start
  2. Wolontariat

BIWAK " Z WOLONTARIATEM NA TY"

17 marca odbył się biwak dla wolontariuszy pod hasłem " Z WOLONTARIATEM NA TY" .

Wolontariusze :

-zapoznali się z zasadami działalności szkolnego koła wolontariatu ,

-poznali sylwetkę wolontariusza-cele i zadania,

-wzięli udzial w warsztatach ,

-uczestniczyli w zabawach i grach integracyjnych,

-aktywnie uczestniczyli w przygotowaniach projektów  "PEŁNA MISKA DLA SCHRONISKA" oraz " AUTYZM CHCEMY BYĆ SOBĄ"

SZLACHETNA PACZKA

Grupa wolontariuszy działająca w naszej szkole zorganizowała akcję " I TY MOŻESZ ZOSTAĆ ŚWIETYM MIKOŁAJEM" .

Do realizacji projektu zaprosiłyśmy przedszkolaków, uczniów , nauczycieli oraz rodziców naszej szkoły.

Naszym celem była zbiórka produktów spożywczych, artykułów szkolnych, chemicznych oraz zabawek dla rodzin, które najbardziej potrzebowały pomocy.

Bardzo serdecznie dziękujemy za aktywne uczestnictwo w

BAJKED

Szkolne Koło Wolontariatu BAJKED

Kim jest wolontariusz?

Wolontariusze to ludzie, którzy dobrowolnie i bez wynagrodzenia niosa pomoc , angażuja się w pracę na rzecz osób i instytucji działających w róznych obszarach życia społecznego.

Centrum Wolontariatu definiuje wolontariat jako świadomą, dobrowolną działalność podejmowaną na rzecz innych , wykraczająca poza więzi rodzinno-przyjacielsko-koleżeńskie.

W naszej szkole powstało Szkolne Koło Wolontariatu BAJKED w składzie:

B-BEATA MYSZKOWSKA

A-ASIA WASIELEWSKA

J-JUSTYNA WALCZAK

K-KATARZYNA JASTRZĘBSKA

E-EDYTA SMOLIŃSKA

D-DOROTA MADALIŃSKA

Do  współpracy zapraszamy wszystkich ludzi dobrego serca :)

Warsztaty kulinarne w naszej szkole

Na terenie ZPO w Lubieniu Kujawskim zostały zorganizowane  warsztaty kulinarne  z których cały dochód został przeznaczony na  rzecz zbiórki charytatywnej dla naszego ucznia Adriana.