Klasa I b

ZROZUMIEĆ INNYCH

Uczniowie klasy 1b podczas zajęć edukacyjnych, a rodzice w czasie półwywiadówki uczestniczyli w warsztatach „ Jak osoby z różnymi niepełnosprawnościami mogą odbierać otaczający nas świat”  prowadzonych przez panią Katarzynę Jastrzębską. Zadania nie były łatwe, ale bawiliśmy się wspaniale. Z nowymi doświadczeniami łatwiej będzie zrozumieć innych.

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Uczniowie klasy 1b już wcześniej podjęli zadania przygotowując się do szkolnych obchodów Święta Niepodległości. Wykonali kotyliony, w których wystapili podczas szkolnej akademii. W programie graficznym Paint rysowali flagę Polski. Podczas zajęć 10 listopada utrwalali wiedzę na temat symboli narodowych wykorzystując filmiki edukacyjne i piosenki oraz karty kodowania.

DZIEŃ JEŻA

Podczas realizacji treści przyrodniczych uczniowie poznawali gatunki jeży, ich tryb życia i budowę.  Poszukiwali informacji w książkach i  samodzielnie wykonali jeże wykorzystując techniki plastyczne.

Konkurs plastyczny „JAK MOŻEMY POPRAWIĆ JAKOŚĆ NASZEGO POWIETRZA”

Chętni uczniowie wzięli udział w konkursie plastycznym „JAK MOŻEMY POPRAWIĆ JAKOŚĆ NASZEGO POWIETRZA” organizowanym przez firmę POLCALC.

Konkurs ekologiczny "Jak chronić las"

Uczniowie klasy 1b z pomocą rodziców przygotowali prace plastyczne na Konkurs Ekologiczny „Jak chronić las” zorganizowany przez Nadleśnictwo Włocławek. Teraz czekają na wyniki:)

SMACZNA SURÓWKA

Uczniowie klasy 1b poznawali walory smakowe i odżywcze warzyw i owoców. Opanowali bezpieczne posługiwanie się prostymi narzędziami z gospodarstwa domowego i samodzielnie wykonali surówkę. Jeszcze niektórzy muszą zaprzyjaźnić się z marchewką i jabłuszkiem.

DZIEŃ PIŻAMY W KLASIE 1B

24 października klasa 1b wzięła czynny udział  w akcji „Dzień w Piżamach”. W kolorowych piżamkach łączyliśmy się z chorymi dziećmi. Zaprojektowaliśmy piżamy, w których łatwiej jest pokonywać trudne chwile.

TYDZIEŃ KARIERY W KLASIE 1B

W TYGODNIU KARIERY klasa 1b poznawała różne zawody i snuła plany na przyszłość. Uczniowie spotkali się z panią fryzjerką, policjantami i strażakami poznając różne tajemnice związane z tymi zawodami. Rozmawiali o pracy swoich rodziców i wykonali prace plastyczne na temat „Kim będę w przyszłości” oraz przebrani za przedstawicieli różnych zawodów zaprezentowali się w pokazie mody.

PIERWSZOKLASIŚCI

W pierwszych tygodniach września uczniowie klasy 1b podjęli różne wyzwania, by wdrożyć się do szkolnego życia. Opracowali klasowy kontrakt, poznali nowe zabawy i piosenki, pierwsze litery oraz zasady przechodzenia przez jezdnię. Aktywnie uczestniczyli w Dniu Kropki.