Jesteś tutaj:

O placówce

Informacja dot. płatności za wyżywienie w Przedszkolu Samorządowym

Drodzy  rodzice!

Informujemy, że od listopada 2023 r. istnieje, poza tradycyjną formą płatności, możliwość dokonywania wpłat za wyżywienie dzieci w Przedszkolu Samorządowym na konto, z wyłączeniem oddziałów „O”.

Nr konta: 54 9557 1029 2007 0400 3186 0045

Wpłaty dokonywane są z góry do 10 dnia każdego miesiąca. Stawka wyżywieniowa dzienna wynosi 8 zł. W miesiącu listopadzie 2023 r. pełna płatność wynosi 168 zł. W celu weryfikacji płatności po odjęciu usprawiedliwionych odliczeń prosimy o kontakt z sekretariatem szkoły pod nr telefonu 542843148.

W przypadku wybrania formy płatności elektronicznej prosimy w tytule przelewu podać imię i nazwisko dziecka, za które dokonywana jest płatność.

Wyjątkowa pamiątka sprzed prawie stu lat

Dzięki tej wyjątkowej pamiątce możemy odtworzyć listę uczniów naszej szkoły sprzed ponad 90 lat! W 1926 roku z okazji 150. rocznicy ogłoszenia niepodległości przez Stany Zjednoczone Polacy podarowali narodowi amerykańskiemu niezwykły prezent. Zawarte w nim były życzenia od ponad 5 milionów naszych rodaków. Wśród nich znajdują się autografy m.in. prezydenta Ignacego Mościckiego i Józefa Piłsudskiego.

Życiorys patrona szkoły Janka Bytnara "Rudego"

Janek urodził się 6 maja 1921 roku w Kolbuszowej pod Rzeszowem. Rodzice to: Zdzisława z Rochulów i Stanisław Bytnar – oboje nauczyciele. W 1925 roku przenoszą się do Warszawy. Janek był chorowitym dzieckiem. Opiekę nad nim sprawował dr Janusz Korczak. Po ukończeniu Szkoły Powszechnej dostaje się do Gimnazjum im. Stefana Batorego. Mając 12 lat wstępuje do 23 WDH „Pomarańczarnia”. Do wybuchu II Wojny Światowej zdobywa 32 sprawności i stopień Harcerza Orlego.

Rys historyczny szkoły

W miasteczku działała od  1839 roku szkoła, mieszcząca się w skromnym dwuizbowym budynku nieopodal kościoła, w której nauczać mieli wikariusze miejscowej parafii. Warunki lokalowe nie były imponujące, jeśli wziąć pod uwagę, że do szkoły uczęszczało kilkadziesiąt dzieci, a formalnie podlegało pod nią ponad setka uczniów. W roku 1844 budynek szkoły został oddany na potrzeby poczty, zaś szkoła musiała znaleźć sobie inną siedzibę. Z racji braku jakikolwiek budowli publicznych zajęcia szkolne odbywały się w niefunkcjonalnych izbach trzech różnych domów prywatnych. Poza duchowieństwem jedyną posadę nauczyciela sprawował Jan Brocki, a nauczaniem robót żeńskich zajmowała się Maria Trybicka.