Wiedza o społeczeństwie

Trzy uczennice Naszej Szkoły w II etapie konkursu wiedzy o prawie

Z przyjemnością prezentujemy kolejne osiągnięcie! Uczennice naszej szkoły zachęcone zeszłorocznymi sukcesami po raz drugi wzięły udział w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Prawie organizowanym przez Krajową Izbę Radców Prawnych. Gabriela Jędrusiak, Nadia Szcześniewska i Julia Szarwas z klasy 8b dostały się na II etap tego prestiżowego konkursu. Gratulujemy dziewczętom i życzymy powodzenia na kolejnych etapach!
Autor: Andrzej Dominowski

Szkolna Internetowa Gra Giełdowa 2023/2024

Szkolna Internetowa Gra Giełdowa
22 edycja SIGG to największy projekt edukacyjny, który w praktyczny, ale i bezpieczny sposób uczy inwestowania na giełdzie. Zadaniem uczestników jest wnikliwa analiza notowań spółek giełdowych, podejmowanie decyzji i pomnażanie otrzymanego kapitału. Zespoły otrzymują wirtualne 20 tysięcy złotych, które mogą inwestować w akcje i ETFy notowane na naszej giełdzie.

Uczennice Naszej szkoły odebrały mandaty poselskie!

W dniu 30 maja 2022 w Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy uczennice Naszej Szkoły odebrały dokumenty uprawniające je do udziału w XVIII Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży. Kasia Adamczyk i Julia Marciniak będą reprezontawały swoja szkołe, gminę i powiat podczas obrad młodzieżowego parlamentu w dniu 1 czerwca 2022 roku. Mandaty poselskie wręczane przez Dyrektor Generalną Urzędu Wojewódzkiego p. Katarzynę Molską-Giżycką i Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty p. Marka Gralika są nagrodą za wykonanie zadania rekrutacyjnego dotyczącego żołnierzy Armii Krajowej.