Jesteś tutaj:
 1. Start
 2. Aktualności

Aktualności

VII Ogólnopolski Konkurs " Trzej Królowie w tradycji i w oczach współczesnych"

Dnia 07.01.2018 r.  uczniowie ZPO  brali udział w  VII Ogólnopolskim konkursie " Trzej Królowie w tradycji i w oczach współczesnych" w Modzerowie. 

Zajęli następujące miejsca:

 konkurs kolęd 

w kategorii klas VII SP- Gimnazjum 

nagrodę Grand Prix  zdobyła Alicja Deicka ( kl. III b gim)

w kategorii klas IV- VI SP

I miejsce - Julia Kostrzewska ( V b SP)

w kategorii kl. I- III SP

III miejsce - Gabriela Jędrusiak ( kl. III b SP)

 

W konkursie recytatorskim

w kategorii klas I-III : 

III miejsce zajęła Nadia Szcześniewska ( kl. III b)

w konkursie plastycznym:

kategoria: Przedszkole 

I miejsce Katarzyna Myszkowska

w kategorii klas IV-VI SP

I miejsce- Jakub Michalak( V b SP)

II miejsce - Damian Arkuszewski( V a SP)

III miejsce - Wiktoria Włodarczyk ( VI b SP)

GRATULUJEMY!!!

WYWIADÓWKA

W czwartek 10 stycznia  2019 r.  o godzinie 16:00 w Zespole Placówek Oświatowych w Lubieniu Kujawskim odbędzie się WYWIADÓWKA. Rozpocznie się od zebrania ogólnego z rodzicami w stołówce szkolnej, podczas którego uczniowie ZPO zaprezentują przedstawienie jasełkowe.   

ZAPRASZAMY!!!

Jasełka 2018

Ostatni dzień szkolny przed Świętami Bożego Narodzenia w Zespole Placówek Oświatowych w Lubieniu Kujawskim upływa pod hasłem klasowych Wigilii, podczas których uczniowie dzielą się opłatkiem, śpiewają kolędy i obdarowują się upominkami. Następnie wszystkie klasy oraz zaproszeni goście uczestniczyli w JASEŁKACH, które odbyły się w stołówce szkolnej. W tym roku przedstawienie zostało przygotowane przez 32 uczniów: Martynę Koziorzębską, Zofię Skalską, Martynę Kosmalską, Kacpra Wędołowskiego, Kamila Marszałkowskiego, Kacpra Grzelaka, Piotra Grzelaka, Adriana Michalskiego, Weronikę Rucińską, Amelię Sławińską, Marię Gontarek, Barbarę Zaborowską, Marcelinę Zielińską, Adriannę Rucińską, Martynę Skibińską, Wiktorię Bartosiak, Julię Marciniak, Kacpra Rowińskiego, Wojciecha Korbenia, Sandrę Koziorzębską, Martynę Michalską, Alicję Deicką, Mateusza Gałązkiewicza, Małgorzatę Jaskulską, Alicję Mieszkalską, Izabellę Śmielewską, Wiktorię Włodarczyk, Karolinę Stolcman, Klaudię Piotrowską, Mateusza Skalskiego, Natalię Banasiak oraz Weronkię Skalską. Scenariuszem i reżyserią zajęły się : siostra Marzena Boratyńska i Marzena Jędrzejczak, a oprawą techniczną Pan Jarosław Pieczkowski. Ponadto za przygotowanie najmłodszych dzieci odpowiedzialność wzięły Panie: Eliza Zaborowska i Justyna Walczak, a scenografią zajęły się Panie: Małgorzata Szymańska i Katarzyna Stawicka. Podczas przedstawienia jasełkowego wystąpiły Szkolny Zespół Instrumentalny oraz chóry: Uczniowski ZPO oraz Pracowniczy ZPO pod kierunkiem Pani Alicji Sadowskiej, która zajęła się również całą oprawą muzyczną.

37 rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce

W związku z 37 rocznicą wprowadzenia stanu  wojennego w Polsce, w świetlicy szkolnej emitowane  były cały dzień Polskie Kroniki Filmowe. Miały one przybliżyć dzieciom i młodzieży ZPO życie ówczesnego społeczeństwa, propagandę PRL-u oraz uświadomić, że 13 grudnia jest ważną i wyjątkową datą w historii naszego kraju. Ponadto,  podczas wprowadzenia do filmu o stanie wojennym uczniowie dowiedzieli się , że w ciągu kilku dni w 49 ośrodkach internowania umieszczono około 5 tys. osób, a udział w całej operacji wzięło 70 tys. żołnierzy, 30 tys. milicjantów oraz 1750 czołgów. 

Mikołajkowy Turniej Warcabowy

W czwartek 6 grudnia 2018 r. w świetlicy szkolnej odbył się Mikołajkowy Turniej Warcabowy. Udział w nim wzięło 10 uczniów, którzy rozgrywali swoje mecze systemem szwajcarskim , czyli każdy z każdym do dwóch wygranych partii. Za zwycięstwo 2:0 zawodnik otrzymywał 3 punkty w tabeli. W sytuacji gdy padł wynik 2:1 to zwycięzca zdobywał 2 punkty, a przegrany 1 punkt.

Oto wyniki:

I miejsce- Tomasz Sobierajski - 25 pkt

II miejsce- Szymon Korbeń- 22 pkt

III miejsce- Agnieszka Górska- 21 pkt

IV miejsce- Michał Olczak- 15 pkt

V miejsce- Bartłomiej Górski- 14 pkt

VI miejsce- Adrianna Rucińska- 11 pkt

VII miejsce- Bartosz Ratyński- 10 pkt

VIII miejsce- Damian Arkuszewski- 9 pkt

IX miejsce- Hanna Kopczyńska- 5 pkt

X miejsce - Kornelia Olczak - 2 pkt

 

Wszyscy uczestnicy otrzymali  pamiątkowe puchary, gry planszowe i gadżet świąteczny. 

Organizatorami byli : Krystyna Ziemińska - Dyrektor ZPO oraz Marcin Kubisztal- nauczyciel ZPO. 

 

Projekt edukacyjny z WOS

Projekt edukacyjny z WOS

Dnia 5 grudnia 2018 r. uczniowie klas 8  wzięli udział w II Sesji Rady Miejskiej w Lubieniu Kujawskim. Odbyła się ona w  Centrum Kultury , podczas której młodzież przedstawiła swoje postulaty dotyczące ich samych,czyli "młodego pokolenia" w formie listu otwartego. Zostały one sformułowane na podstawie PRAWYBORÓW, które odbyły się w ZPO w październiku bieżącego roku gdzie społeczność uczniowska miała mozliwość wypowiedzenia się w kwestii swoich oczekiwań względem wybranych władz podstawowej jednostki samorządu terytorialnego, jaką jest GMINA.

Stalowy Anioł 2018

Szkolne Koło Wolontariatu BAJKED przy ZPO  w Lubieniu Kujawskim w składzie: Beata Myszkowska, Joanna Wasielewska, Katarzyna Jastrzębska, Edyta Smolińska oraz Justyna Walczak zostało uhonorowane nagrodą Stalowego Anioła od Urzędu Marszałkowskiego za wyróżniającą pracę w działalności społecznej. 

Gratulujemy !!!!

Mikołajkowy Turniej Warcabowy

W czwartek 6 grudnia 2018 roku w godzinach 8:00 - 11:00 odbędzie się w świetlicy szkolnej Mikołajkowy Turniej Warcabowy. Udział w nim mogą wziąć uczniowie klas IV - VIII SP oraz III G. Wszystkich  uczniów ZPO w Lubieniu Kujawskim bardzo serdecznie zapraszamy!!! Poniżej załączamy regulamin oraz kartę zgłoszeniową, którą trzeba dostarczyć do Pana Marcina Kubisztala najpóźniej do dnia 30 listopada 2018 roku.

PODZIĘKOWANIE

Serdecznie dziękujemy Panu Adamowi Michalskiemu za ufundowanie tablicy pamiątkowej z okazji 100- LECIA ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI .

Obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości

Piątek, 9 listopada 2018 roku był dniem szczególnym w Zespole Placówek Oświatowych w Lubieniu Kujawskim. Wszyscy uczniowie i pracownicy ubrani na galowo, wzięli udział w obchodach 100. Rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. W stołówce szkolnej odbyła się wyjątkowa akademia, którą przygotowała Pani Joanna Gontarek we współpracy z Panią Ewą Krokowską i Panem Andrzejem Dominowskim. Podczas uroczystości zostały odśpiewane: hymn państwowy, hymn szkoły oraz „Rota”. W imieniu Burmistrza Lubienia Kujawskiego oraz Rady Miejskiej w Lubieniu Kujawskim, harcerze złożyli wiązankę pod obeliskiem, który znajduje się przed budynkiem ZPO. Udział w akademii, oprócz chóru, wzięło aż 32 uczniów: Alicja Deicka, Martyna Michalska, Adrian Michalski, Kamil Marszałkowski, Sandra Koziorzębska, Mateusz Gałązkiewicz, Małgorzata Jaskólska, Justyna Jesionowska, Justyna Jastrzębska, Natalia Jaskólska, Julia Rogulska, Konrad Żakowiecki, Kacper Wędołowski, Piotr Grzelak, Wojciech Korbeń, Dominika Spychała, Błażej Kotfas, Małgorzata Michalska, Karolina Stolcman, Miłosz Sochaczewski, Adrianna Rucińska, Małgorzata Matczak, Weronika Skalska, Natalia Banasiak, Klaudia Piotrowska, Mateusz Skalski, Alicja Pawlak, Patrycja Bukowska, Weronika Zwierzchowska, Paweł Matczak, Wiktoria Barańska, Kinga Czyżnikowska. Ponadto uczniowie klas 8 SP oraz 3 Gim odtańczyli „Poloneza a – moll” do muzyki Wojciecha Killara, którego koordynatorem była Pani Małgorzata Adamska. W tym miejscu wielkie słowa uznania dla Pań: Bożeny Sekleckiej i Bożeny Grabowskiej, za uszycie pięknych sukien dla tańczących dziewczyn. Oprawą techniczną zajął się Pan Jarosław Pieczkowski, przygotowaniem muzycznym chóru Pani Alicja Sadowska, a dekoracjami Pani Małgorzata Szymańska. Na zakończenie zostały rozstrzygnięte konkursy na prezentację multimedialną „Droga ku wolności”, którego laureatami zostali: Sara Krygier, Mateusz Skalski i Wiktor Sobczak oraz quiz niepodległościowy, który wygrała Julita Tybińkowska. Dziękujemy także wszystkim wychowawcom, którzy wraz ze swoimi klasami udekorowali swoje sale lekcyjne w barwch narodowych. Całą uroczystość prowadził Pan...

Wystawa " Tak powstała Niepodległa"

Kolejnym akcentem w związku ze zbliżającą się 100 rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości jest wystawa w naszej szkole , która została utworzona z inicjatywy Biura Programu " Niepodległa" i  udostępniona przez Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy .

Wystawa  przedstawia   wysiłki Polaków, które doprowadziły do odzyskania niepodległości oraz dorobek II Rzeczypospolitej,w tym: budowę polskiej tożsamości przed 1918 rokiem, odzyskanie niepodległości w 1918 r., mozaikę narodowościową i społeczną, która składała się na społeczeństwo II RP, budowę administracji i samorządności w pierwszych latach niepodległości, rozwój oświaty, międzywojenną kulturę, literaturę, radio i kino, rozwój i upowszechnienie sportu, tworzenie i rozwój polskiego wzornictwa, sukcesy polskiej architektury oraz najważniejsze inwestycje II RP.

Akcja " BohaterOn w naszej szkole"

ZPO bierze udział w akcji " BohaterOn w naszej szkole" poprzez wysyłanie kartek do powstańców

Szachy w świetlicy

W ramach tzw. doraźnych zastępstw uczniowie przebywający w świetlicy szkolnej uczą się podstaw i zasad gry w szachy. Jest to najpopularniejsza gra na świecie która ukształtowała się już w średniowieczu. Szachy  ewaluowały do początków XIX wieku, kiedy to osiągnęły swą właściwą bieżącą postać. W myśl zasady , że nigdy nie jest za późno, aby nauczyć się gry w szachy, uczniowie obydwu klas VI w dniu 19 października 2018 r. poznali przepisy i warianty w/w gry. 

Dąb Niepodległości - uroczystość posadzenia Dębu

W dniu 15 października 2018 r. przed budynkiem ZPO w Lubieniu Kujawskim odbyło się uroczyte posadzenie Dębu   będącym symbolem odzyskania niepodległości przez Polskę. Przez wieki istniała tylko w snach i marzeniach. W ludzkiej  pamięci i tęsknocie. W sercach Polaków.  Dlaczego właśnie dzisiaj… Nie da się odzyskać niepodległości w jeden dzień, żeby stworzyć mądry naród należy budować wspólnotę, tak jak nasi przodkowie wybijali się na niepodległość i wykuwali tradycje, tak naszym obowiązkiem jest cierpliwe budowanie i konsekwentne dbanie o wielowiekową tradycję. I ten właśnie obowiązek w swojej codziennej pracy od lat spełniają nauczyciele, w czasach trudnych walcząc o zachowanie polskości, w czasach pokoju dbając o to by naród nie utracił pamięci a tym samym życia.  To dlatego cały czas myślimy o tych, którzy swoimi działaniami przyczynili się do tworzenia niepodległej, bo każde działanie, każda najmniejsza aktywność obejmująca szczep, szkołę, środowisko lokalne czy gminę to element budowania wielkiej Polski. Niech ten symboliczny hołd oddany wszystkim tym, którzy przyczynili się do odzyskania niepodległości przez Polskę na przestrzeni dziejów, był też hołdem dla wszystkich nauczycieli, dla  których miłość do ojczyzny, tradycja, poczucie tożsamości kulturowej nie były i nie są pustymi słowami, lecz stanowiły drogowskaz w codziennej pracy z młodzieżą, i którzy między innymi przyczynili się do wychowania wielu pokoleń tych, którym zawdzięczamy Niepodległą.

III Bieg Leśny im. Urszuli Pietrzak

W piątek 12 października 2018 roku w Kubłowie w przepięknej scenerii i przy fantastycznej pogodzie odbył się III BIEG LEŚNY im. Urszuli Pietrzak. Jego organizatorami byli: Zespół Placówek Oświatowych w Lubieniu Kujawskim, firma POLCALC oraz Uczniowski Klub Sportowy LUBIENIANKA, którzy po raz kolejny w ten sposób chcieli upamiętnić byłą nauczycielkę wychowania fizycznego z lokalnej szkoły  i propagatorki biegów przełajowych. Ponadto w tym roku organizatorzy chcieli uczcić 100.rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę i dlatego udział w tym biegu wzięło 100 osób. Zostały przygotowane trzy trasy dla uczniów klas: IV-VI  SP - 600 metrów, VII – VIII SP i III Gimnazjum – 1000 metrów oraz dorosłych – 2000 metrów. Oto wyniki w poszczególnych kategoriach:

 • Dziewczyny z klas IV – VI SP:
 1. Oliwia Romanowska
 2. Hanna Kopczyńska
 3. Izabella Śmielewska
 • Chłopcy z klas IV – VI SP:
 1. Michał Dąbrowski
 2. Kacper Grzelak
 3. Tomasz Sobierajski
 • Dziewczyny z klas VII – VIII SP i III Gimnazjum:
 1. Patrycja Bukowska
 2. Justyna Jesionowska
 3. Agnieszka Górska
 • Chłopcy z klas VII – VIII SP i III Gimnazjum:
 1. Adam Lewandowski
 2. Dominik Brzozek
 3. Mateusz Skalski
 • Kobiety/dorośli:
 1. Oliwia Jabłońska
 2. Małgorzata Adamska
 3. Izabela Olczak
 • Mężczyźni/dorośli:
 1. Paweł Wiliński
 2. Damian Sulikowski
 3. Andrzej Dominowski.

Wszyscy uczestnicy biegu otrzymali pamiątkowe medale oraz pakiety startowe. Dodatkowo zdobywcy trzech pierwszych miejsc otrzymali plecaki i puchary, a zwycięzcy maskotkę kangura, któremu nadano imię „WAPNIAK”. Szczególne słowa podziękowania kierujemy do przedstawicieli firmy POLCALC: Julii Dąbrowskiej, Małgorzacie Rosiak, Monice Domowicz i Damianowi Sulikowskiemu za pomoc w organizacji oraz Edycie Pietrzak, Marcinowi Pietrzak, Krzysztofowi Pietrzak oraz Małgorzacie Bazyluk za przybycie...

" Dąb niepodległości"

W związku z obchodami 100- lecia odzyskania niepodległości przez Polskę, dnia 15 października o godz. 11:30 z inicjatywy ZPO w Lubieniu Kujawskim nastąpi posadzenie " dębu niepodległości" przed budynkiem szkoły. Jest to nawiązanie do sadzenia dębów w latach 1918- 1928, kiedy Polacy wraz z leśnikami sadzili drzewa , świętując powrót Polski na mapę Europy po 123 latach niewoli. Sadzenie drzewka poprzedzi odśpiewanie " Mazurka Dąbrowskiego".

                                                       Zapraszamy

III Bieg Leśny im. Urszuli Pietrzak

III BIEG LEŚNY

 

W piątek 12 października 2018 roku o godzinie 9:00 w miejscowości Kubłowo odbędzie się "III Bieg Leśny im. Urszuli Pietrzak". Jego głównym celem jest upamiętnienie nauczycielki wychowania fizycznego pracującej w przeszłości w Szkole Podstawowej w Lubieniu Kujawskim, która była propagatorką biegów przełajowych wśród uczniów. Udział w nim mogą aktualni uczniowie i pracownicy ZPO oraz dzieci, młodzież i dorośli spoza szkoły (szczegóły w regulaminie poniżej). Organizatorami są: Zespół Placówek Oświatowych w Lubieniu Kujawskim, Uczniowski Klub Sportowy "Lubienianka", Nadleśnictwo Kutno, Urząd Miejski w Lubieniu Kujawskim oraz firma POLCALC.

 

 

WYCIECZKA KLASY 6a DO MUZEUM

W dniu 2 października 2018r. uczniowie klas szóstych brali udział w wycieczce do Muzeum byłego Obozu Zagłady  Kulmhof nad Nerem. Podczas zająć edukacyjnych i zwiedzania muzeum poznali historię pierwszego niemieckiego obozu śmierci, obejrzeli  wystawy i ekspozycje przedmiotów osobistych byłych więźniów oraz cmentarzysko byłego obozu w lesie Rzuchowskim  ze stałą wystawą poświęconą  jego historii.  Następnym punktem wycieczki była relaksująca kąpiel w basenach Termy Uniejów.

Opiekunami w czasie wycieczki byli: p. Dorota Ostrowska, p. Katarzyna Stawicka, p. Piotr Safandowski

Narodowe czytanie

Narodowe Czytanie
We wrześniu uczennice klasy 7 w ramach Narodowego Czytania czytały podczas lekcji wychowawczych fragment dzieła narodowego " Przedwiośnie" Stefana Żeromskiego swoim młodszym koleżankom i kolegom z klas czwartych i piątych.
Uczennice w ramach rozbudzania ciekawości czytelniczej  uczniów wykorzystały przedmioty związane z czytanymi treściami dzieła.

DROGA KU WOLNOŚCI

W  związku z 100-rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę, Dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Lubieniu Kujawskim ogłasza konkurs na prezentację multimedialną. Skierowany on jest do uczniów klas IV - VIII Szkoły Podstawowej i III Gimnazjum. Wszystkich bardzo serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału!!! Najlepsze prace zostaną nagrodzone, a dodatkowo zwycięska prezentacja zostanie opublikowana w internecie i zaprezentowana na forum szkoły. Regulamin i karty zgłoszeniowe są do pobrania poniżej.

Warsztaty dot. uzależnień

W dniu 25 września 2018 r. w ZPo w Lubieniu Kujawskim, odbyły się zajęcia profilaktyczne  dla młodzieży dotyczące uzależnień. 

Celem zajęć było: zapoznanie uczniów ze zjawiskiem uzależnienia, uświadomienie szkodliwego wpływu środków uzależniających, wskazanie sposób radzenia sobie z uzależnieniem oraz miejsc i instytucji, w których zostanie udzielona profesjonalna pomoc w walce z uzależnieniami.

Prowadzący w ciekawy sposób przedstawili istotę problemu oraz zachęcili uczniów do współpracy: udziału w dyskusji i dzielenia się swoimi spostrzeżeniami

Kontakt

ZESPÓŁ PLACÓWEK OŚWIATOWYCH W LUBIENIU KUJAWSKIM
87-840, Lubień Kujawski
ul. Szkolna 15
 
sekretariat
tel. 054 2843 148
fax 054 2843 043
 
adres email: