Jesteś tutaj:
 1. Start
 2. Aktualności

Aktualności

Obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości

Piątek, 9 listopada 2018 roku był dniem szczególnym w Zespole Placówek Oświatowych w Lubieniu Kujawskim. Wszyscy uczniowie i pracownicy ubrani na galowo, wzięli udział w obchodach 100. Rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. W stołówce szkolnej odbyła się wyjątkowa akademia, którą przygotowała Pani Joanna Gontarek we współpracy z Panią Ewą Krokowską i Panem Andrzejem Dominowskim. Podczas uroczystości zostały odśpiewane: hymn państwowy, hymn szkoły oraz „Rota”. W imieniu Burmistrza Lubienia Kujawskiego oraz Rady Miejskiej w Lubieniu Kujawskim, harcerze złożyli wiązankę pod obeliskiem, który znajduje się przed budynkiem ZPO. Udział w akademii, oprócz chóru, wzięło aż 32 uczniów: Alicja Deicka, Martyna Michalska, Adrian Michalski, Kamil Marszałkowski, Sandra Koziorzębska, Mateusz Gałązkiewicz, Małgorzata Jaskólska, Justyna Jesionowska, Justyna Jastrzębska, Natalia Jaskólska, Julia Rogulska, Konrad Żakowiecki, Kacper Wędołowski, Piotr Grzelak, Wojciech Korbeń, Dominika Spychała, Błażej Kotfas, Małgorzata Michalska, Karolina Stolcman, Miłosz Sochaczewski, Adrianna Rucińska, Małgorzata Matczak, Weronika Skalska, Natalia Banasiak, Klaudia Piotrowska, Mateusz Skalski, Alicja Pawlak, Patrycja Bukowska, Weronika Zwierzchowska, Paweł Matczak, Wiktoria Barańska, Kinga Czyżnikowska. Ponadto uczniowie klas 8 SP oraz 3 Gim odtańczyli „Poloneza a – moll” do muzyki Wojciecha Killara, którego koordynatorem była Pani Małgorzata Adamska. W tym miejscu wielkie słowa uznania dla Pań: Bożeny Sekleckiej i Bożeny Grabowskiej, za uszycie pięknych sukien dla tańczących dziewczyn. Oprawą techniczną zajął się Pan Jarosław Pieczkowski, przygotowaniem muzycznym chóru Pani Alicja Sadowska, a dekoracjami Pani Małgorzata Szymańska. Na zakończenie zostały rozstrzygnięte konkursy na prezentację multimedialną „Droga ku wolności”, którego laureatami zostali: Sara Krygier, Mateusz Skalski i Wiktor Sobczak oraz quiz niepodległościowy, który wygrała Julita Tybińkowska. Dziękujemy także wszystkim wychowawcom, którzy wraz ze swoimi klasami udekorowali swoje sale lekcyjne w barwch narodowych. Całą uroczystość prowadził Pan...

Wystawa " Tak powstała Niepodległa"

Kolejnym akcentem w związku ze zbliżającą się 100 rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości jest wystawa w naszej szkole , która została utworzona z inicjatywy Biura Programu " Niepodległa" i  udostępniona przez Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy .

Wystawa  przedstawia   wysiłki Polaków, które doprowadziły do odzyskania niepodległości oraz dorobek II Rzeczypospolitej,w tym: budowę polskiej tożsamości przed 1918 rokiem, odzyskanie niepodległości w 1918 r., mozaikę narodowościową i społeczną, która składała się na społeczeństwo II RP, budowę administracji i samorządności w pierwszych latach niepodległości, rozwój oświaty, międzywojenną kulturę, literaturę, radio i kino, rozwój i upowszechnienie sportu, tworzenie i rozwój polskiego wzornictwa, sukcesy polskiej architektury oraz najważniejsze inwestycje II RP.

Akcja " BohaterOn w naszej szkole"

ZPO bierze udział w akcji " BohaterOn w naszej szkole" poprzez wysyłanie kartek do powstańców

Szachy w świetlicy

W ramach tzw. doraźnych zastępstw uczniowie przebywający w świetlicy szkolnej uczą się podstaw i zasad gry w szachy. Jest to najpopularniejsza gra na świecie która ukształtowała się już w średniowieczu. Szachy  ewaluowały do początków XIX wieku, kiedy to osiągnęły swą właściwą bieżącą postać. W myśl zasady , że nigdy nie jest za późno, aby nauczyć się gry w szachy, uczniowie obydwu klas VI w dniu 19 października 2018 r. poznali przepisy i warianty w/w gry. 

Dąb Niepodległości - uroczystość posadzenia Dębu

W dniu 15 października 2018 r. przed budynkiem ZPO w Lubieniu Kujawskim odbyło się uroczyte posadzenie Dębu   będącym symbolem odzyskania niepodległości przez Polskę. Przez wieki istniała tylko w snach i marzeniach. W ludzkiej  pamięci i tęsknocie. W sercach Polaków.  Dlaczego właśnie dzisiaj… Nie da się odzyskać niepodległości w jeden dzień, żeby stworzyć mądry naród należy budować wspólnotę, tak jak nasi przodkowie wybijali się na niepodległość i wykuwali tradycje, tak naszym obowiązkiem jest cierpliwe budowanie i konsekwentne dbanie o wielowiekową tradycję. I ten właśnie obowiązek w swojej codziennej pracy od lat spełniają nauczyciele, w czasach trudnych walcząc o zachowanie polskości, w czasach pokoju dbając o to by naród nie utracił pamięci a tym samym życia.  To dlatego cały czas myślimy o tych, którzy swoimi działaniami przyczynili się do tworzenia niepodległej, bo każde działanie, każda najmniejsza aktywność obejmująca szczep, szkołę, środowisko lokalne czy gminę to element budowania wielkiej Polski. Niech ten symboliczny hołd oddany wszystkim tym, którzy przyczynili się do odzyskania niepodległości przez Polskę na przestrzeni dziejów, był też hołdem dla wszystkich nauczycieli, dla  których miłość do ojczyzny, tradycja, poczucie tożsamości kulturowej nie były i nie są pustymi słowami, lecz stanowiły drogowskaz w codziennej pracy z młodzieżą, i którzy między innymi przyczynili się do wychowania wielu pokoleń tych, którym zawdzięczamy Niepodległą.

III Bieg Leśny im. Urszuli Pietrzak

W piątek 12 października 2018 roku w Kubłowie w przepięknej scenerii i przy fantastycznej pogodzie odbył się III BIEG LEŚNY im. Urszuli Pietrzak. Jego organizatorami byli: Zespół Placówek Oświatowych w Lubieniu Kujawskim, firma POLCALC oraz Uczniowski Klub Sportowy LUBIENIANKA, którzy po raz kolejny w ten sposób chcieli upamiętnić byłą nauczycielkę wychowania fizycznego z lokalnej szkoły  i propagatorki biegów przełajowych. Ponadto w tym roku organizatorzy chcieli uczcić 100.rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę i dlatego udział w tym biegu wzięło 100 osób. Zostały przygotowane trzy trasy dla uczniów klas: IV-VI  SP - 600 metrów, VII – VIII SP i III Gimnazjum – 1000 metrów oraz dorosłych – 2000 metrów. Oto wyniki w poszczególnych kategoriach:

 • Dziewczyny z klas IV – VI SP:
 1. Oliwia Romanowska
 2. Hanna Kopczyńska
 3. Izabella Śmielewska
 • Chłopcy z klas IV – VI SP:
 1. Michał Dąbrowski
 2. Kacper Grzelak
 3. Tomasz Sobierajski
 • Dziewczyny z klas VII – VIII SP i III Gimnazjum:
 1. Patrycja Bukowska
 2. Justyna Jesionowska
 3. Agnieszka Górska
 • Chłopcy z klas VII – VIII SP i III Gimnazjum:
 1. Adam Lewandowski
 2. Dominik Brzozek
 3. Mateusz Skalski
 • Kobiety/dorośli:
 1. Oliwia Jabłońska
 2. Małgorzata Adamska
 3. Izabela Olczak
 • Mężczyźni/dorośli:
 1. Paweł Wiliński
 2. Damian Sulikowski
 3. Andrzej Dominowski.

Wszyscy uczestnicy biegu otrzymali pamiątkowe medale oraz pakiety startowe. Dodatkowo zdobywcy trzech pierwszych miejsc otrzymali plecaki i puchary, a zwycięzcy maskotkę kangura, któremu nadano imię „WAPNIAK”. Szczególne słowa podziękowania kierujemy do przedstawicieli firmy POLCALC: Julii Dąbrowskiej, Małgorzacie Rosiak, Monice Domowicz i Damianowi Sulikowskiemu za pomoc w organizacji oraz Edycie Pietrzak, Marcinowi Pietrzak, Krzysztofowi Pietrzak oraz Małgorzacie Bazyluk za przybycie...

" Dąb niepodległości"

W związku z obchodami 100- lecia odzyskania niepodległości przez Polskę, dnia 15 października o godz. 11:30 z inicjatywy ZPO w Lubieniu Kujawskim nastąpi posadzenie " dębu niepodległości" przed budynkiem szkoły. Jest to nawiązanie do sadzenia dębów w latach 1918- 1928, kiedy Polacy wraz z leśnikami sadzili drzewa , świętując powrót Polski na mapę Europy po 123 latach niewoli. Sadzenie drzewka poprzedzi odśpiewanie " Mazurka Dąbrowskiego".

                                                       Zapraszamy

III Bieg Leśny im. Urszuli Pietrzak

III BIEG LEŚNY

 

W piątek 12 października 2018 roku o godzinie 9:00 w miejscowości Kubłowo odbędzie się "III Bieg Leśny im. Urszuli Pietrzak". Jego głównym celem jest upamiętnienie nauczycielki wychowania fizycznego pracującej w przeszłości w Szkole Podstawowej w Lubieniu Kujawskim, która była propagatorką biegów przełajowych wśród uczniów. Udział w nim mogą aktualni uczniowie i pracownicy ZPO oraz dzieci, młodzież i dorośli spoza szkoły (szczegóły w regulaminie poniżej). Organizatorami są: Zespół Placówek Oświatowych w Lubieniu Kujawskim, Uczniowski Klub Sportowy "Lubienianka", Nadleśnictwo Kutno, Urząd Miejski w Lubieniu Kujawskim oraz firma POLCALC.

 

 

WYCIECZKA KLASY 6a DO MUZEUM

W dniu 2 października 2018r. uczniowie klas szóstych brali udział w wycieczce do Muzeum byłego Obozu Zagłady  Kulmhof nad Nerem. Podczas zająć edukacyjnych i zwiedzania muzeum poznali historię pierwszego niemieckiego obozu śmierci, obejrzeli  wystawy i ekspozycje przedmiotów osobistych byłych więźniów oraz cmentarzysko byłego obozu w lesie Rzuchowskim  ze stałą wystawą poświęconą  jego historii.  Następnym punktem wycieczki była relaksująca kąpiel w basenach Termy Uniejów.

Opiekunami w czasie wycieczki byli: p. Dorota Ostrowska, p. Katarzyna Stawicka, p. Piotr Safandowski

Narodowe czytanie

Narodowe Czytanie
We wrześniu uczennice klasy 7 w ramach Narodowego Czytania czytały podczas lekcji wychowawczych fragment dzieła narodowego " Przedwiośnie" Stefana Żeromskiego swoim młodszym koleżankom i kolegom z klas czwartych i piątych.
Uczennice w ramach rozbudzania ciekawości czytelniczej  uczniów wykorzystały przedmioty związane z czytanymi treściami dzieła.

DROGA KU WOLNOŚCI

W  związku z 100-rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę, Dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Lubieniu Kujawskim ogłasza konkurs na prezentację multimedialną. Skierowany on jest do uczniów klas IV - VIII Szkoły Podstawowej i III Gimnazjum. Wszystkich bardzo serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału!!! Najlepsze prace zostaną nagrodzone, a dodatkowo zwycięska prezentacja zostanie opublikowana w internecie i zaprezentowana na forum szkoły. Regulamin i karty zgłoszeniowe są do pobrania poniżej.

Warsztaty dot. uzależnień

W dniu 25 września 2018 r. w ZPo w Lubieniu Kujawskim, odbyły się zajęcia profilaktyczne  dla młodzieży dotyczące uzależnień. 

Celem zajęć było: zapoznanie uczniów ze zjawiskiem uzależnienia, uświadomienie szkodliwego wpływu środków uzależniających, wskazanie sposób radzenia sobie z uzależnieniem oraz miejsc i instytucji, w których zostanie udzielona profesjonalna pomoc w walce z uzależnieniami.

Prowadzący w ciekawy sposób przedstawili istotę problemu oraz zachęcili uczniów do współpracy: udziału w dyskusji i dzielenia się swoimi spostrzeżeniami

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

UROCZYSTA INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2018/2019 dla uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum

odbędzie się w poniedziałek 03 września 2018 r. o godz. 9:00

W imieniu Dyrekcji i Rady Rodziców serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów i rodziców. 

Zakończenie roku szkolnego 2017/2018

Uroczyste zakończenie roku szkolnego

22 czerwca 2018 r ( piątek)

8:00- Gimnazjum

9:00- Szkoła Podstawowa

10:30 - Przedszkole

 

Warsztaty w Centrum Chemii w Małej Skali

6 czerwca 2018 r. klasa 2 b gim. wraz z wychowawcą p. Joanną Gontarek oraz nauczycielem chemii p. Agnieszką Kamińską była na wycieczce w Toruniu. Głównym celem  wyjazdu były zajęcia warsztatowe z chemii w Centrum Chemii w Małej SKali w Kamienicy Alchemika. 

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji. 

Konkurs GIMDISCO

  W czwartek 05.06.2018 r. odbył się  konkurs "GIMDISCO" zorganizowany przez grupę projektową DAMS pod opieką p. Jarosława Pieczkowskiego. W wydarzeniu wzięły udział klasy 7 Szkoły Podstawowej oraz 2 i 3 Gimnazjum. Uczestnicy zaprezentowali swoje układy taneczne. Jury wyróżniło najlepszy występ, a każda klasa otrzymała dyplom za udział. Dziękujemy za pomoc Pani Dyrektor K. Ziemińskiej, Pani Małgorzacie Adamskiej, Pani Katarzynie Augustyniak, wychowawcom, obsłudze oraz naszemu koledze Mateuszowi Gałązkiewiczowi za upamiętnienie występów na zdjęciach. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów. DAMS.

XV Konkurs ortograficzny w Kruszynie

29.05.2018 r. w Kruszynie odbył się  XV konkurs ortograficzny. Naszą szkołę reprezentowali : 

Gabriela Olczak - uczennica kl. IV b

Sara Krygier - uczennica kl. V b

Dominika Spychała - uczennica kl. II b gim

Piotr Grzelak- uczeń kl. II b gim

Z radością informujemy, że nasza reprezentantka Dominika Spychała otrzymała tytuł Wicemistrza Ortografii!!!

GRATULUJEMY

UśmiechUśmiechUśmiech

Zmiana terminu spotkania dla przedszkola

Uwaga

Uległ zmianie termin spotkania grup przedszkolnych. Wszystkich rodziców serdecznie zapraszamy na spotkanie organizacyjne w dniu 07.06.2018r,

o godz 16.00.

 

WYCIECZKA W GÓRY ŚWIĘTOKRZYSKIE - SZKOŁA PODSTAWOWA

W dniach 17 – 18 maja 2018r. uczniowie klas IV - V , VII  uczestniczyli w wycieczce w Góry Świętokrzyskie. Pierwszego dnia odwiedziliśmy jedno z najsłynniejszych polskich drzew, Dąb Bartek w Zagnańsku, Centrum Edukacji - ” Szklany Dom” oraz Dworek w Ciekotach, miejsce w którym mieszkał Stefan Żeromski. Pomimo deszczowej pogody wszyscy dzielnie wyruszyliśmy na najwyższy szczyt Gór Świętokrzyskich – Łysicę  (612 m n.p.m.) nazywany też  Górą Świętej Katarzyny.

Finał Konkursu " Droga do gwiazdeczek"

W czwartek 10.05.2018r. odbył się finał konkursu "Droga do gwiazdeczek". Konkurs został zorganizowany przez grupę projektową DAMS pod opieką p. Jarosława Pieczkowskiego. W przedsięwzięciu udział wzięły dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie klas 1-3 Szkoły Podstawowej. Uczestnicy pomimo młodego wieku wykazali się ogromnymi umiejętnościami i talentem. Widownia wykazywała duże zainteresowanie i kibicowała swoim kolegom i koleżankom. Jury wyróżniło siedem występów, a każdy uczestnik otrzymał dyplom oraz drobny upominek. Dziękujemy za pomoc Pani Dyrektor K. Ziemińskiej, wychowawcom, obsłudze oraz naszemu koledze Mateuszowi Gałązkiewiczowi za upamiętnienie występów na zdjęciach. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów. DAMS.

Kontakt

ZESPÓŁ PLACÓWEK OŚWIATOWYCH W LUBIENIU KUJAWSKIM
87-840, Lubień Kujawski
ul. Szkolna 15
 
sekretariat
tel. 054 2843 148
fax 054 2843 043
 
adres email: