Warsztaty ,,Niewidomy, nie widzę problemu”

26 lutego mieliśmy przyjemność gościć w naszej szkole pana Sebastiana Grzywacza odlotowyniewidomy – misja edukacja. Poprowadził on warsztaty pt.: ,,Niewidomy, nie widzę problemu”. Gość przyjechał do nas w towarzystwie przewodnika – psa rasy Chesapeake Bay Retriever. Na warsztatach opowiedział o swojej niepełnosprawności oraz przybliżył nowoczesne technologie, wspierające osoby niewidome. Tematem spotkania nie była jedynie niepełnosprawność wzroku, ale związane z tym uczucia i emocje.

,,Mała książka - wielki człowiek"

Książka to najlepszy prezent, bo można go otworzyć wiele razy." W ramach kampanii ,,Mała książka - wielki człowiek" realizowanej przez Instytut Książki uczniowie klas pierwszych otrzymali Wyprawki Czytelnicze. Pięknie ilustrowaną ,,Wnuczkę antykwariusza" oraz broszurę - poradnik dla rodziców i opiekunów ,,Kochasz? Czytaj razem z dzieckiem!". Prezent został przekazany w bibliotece szkolnej z udziałem pani dyrektor, wychowawczyń i przedstawicieli rodziców. Podczas spotkania dzieci słuchały czytanych fragmentów książki oraz wykonały swoją książeczkę. Mam nadzieję, że miłość do książek będzie towarzyszyć uczniom każdego dnia.

Joanna Gontarek

akcja: „Zbieramy zapomniane ubrania! Pomagamy osobom z autyzmem!

Zorganizowana w naszej szkole akcja: „Zbieramy zapomniane ubrania! Pomagamy osobom z autyzmem!” była jednym z kilku działań podjętych przez wolontariuszy, chcących wyrazić wsparcie szkolnej społeczności dla osób z autyzmem. Obok kwietniowego marszu ulicami Lubienia Kujawskiego, cyklu warsztatów na temat niepełnosprawności przeprowadzonych w wybranych klasach, zbieranie „zapomnianych ubrań” było równie ważnym punktem.

Karpacz i Praga

W dniach 19, 20, 21 kwietnia 2023 r. uczniowie klas IV-VIII ZPO w Lubieniu Kujawskim,  pod opieką p. Hanny Szczepańskiej, p. Doroty Zaborowskiej, p. Małgorzaty Adamskiej, p. Doroty Ostrowskiej, Joanny Karbowskiej i p. Aleksandry Gawrysiak brali udział w wycieczce do Wrocławia, Karpacza, Pragi, Skalnego Miasta.

Warsztaty z Projektorem

W dniu 25 kwietnia 2023 r. uczniowie z klasy 5 c brali udział w pierwszej części Warsztatów z Projektorem. Jest to program Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowany przez Fundację Edukacyjną Przedsiębiorczości. Inicjatywa łączy aktywnych studentów z nauczycielami i uczniami z małych miejscowości, oferując im kreatywne zajęcia, które wzmacniają pozytywne relacje, otwierają na nowe oraz dodają odwagi do działania i wprowadzania zmian w swoim otoczeniu.

Zbiórka odzieży

Drodzy Przyjaciele!

Każdego roku w kwietniu nasza szkoła różnymi działaniami wyraża swoje wsparcie dla osób z autyzmem. W tym roku kontynuując ten pożyteczny zwyczaj pragniemy już nieco wcześniej włączyć się w akcję, która wesprze finansowo działalność Fundacji "Niebieski Szlak" zajmującej się osobami z autyzmem.

RÓŻOWA SKRZYNECZKA

13 grudnia 2022 r. naszą szkołę odwiedził Pan dr Krystian Łuczak- Wiceprzewodniczący Rady Miasta Włocławek i na ręce przedstawicielek Samorządu Uczniowskiego ZPO, przekazał Różową skrzyneczkę, czyli specjalnie oznakowany pojemnik na artykuły higieniczne. Różowa skrzyneczka to ogólnopolski program przeciwdziałający tzw. wykluczeniu menstruacyjnemu. Celem programu jest również zapewnienie powszechnego dostępu do bezpłatnych środków higieny na czas menstruacji w przestrzeni publicznej.

Jan Nowicki

Nasza społeczność z ogromnym żalem przyjęła  wiadomość o śmierci jednego z najwybitniejszych polskich aktorów Jana Nowickiego, który odszedł 7 grudnia 2022 r.

Pierwszy numer gazetki szkolnej

Link do gazetki:

Ulotka NFZ o sanatoriach dla dzieci

Sanatorium dla dzieci to szansa na podreperowanie zdrowia Twojego dziecka. Dzieci spędzają za dużo czasu przy komputerze, mniej czasu przebywają na świeżym powietrzu, nie ćwiczą. Zaobserwowano zwiększony apetyt u dzieci, podjadanie niezdrowych przekąsek i związaną z tym otyłość u dzieci

Dzielni rycerze – sprawni jak żołnierze

31 maja 2022 roku w Choceniu odbyły się III Powiatowe Zawody „Dzielni rycerze – sprawni jak żołnierze”. Organizatorami imprezy byli: Społeczne Liceum Ogólnokształcące oraz Społeczna Branżowa Szkoła I Stopnia w Choceniu. Patronat honorowy objął Urząd Gminy w Choceniu.  Odbiorcami zawodów była młodzież szkół podstawowych z klas siódmych i ósmych.

Spektakl pt. „W poszukiwaniu szczęścia”

W dniu 12 maja 2022 r. uczniowie klas IV – VIII naszej szkoły obejrzeli spektakl pt. „W poszukiwaniu szczęścia” wystawiony przez Szkolny Teatrzyk Profilaktyczny SUPEŁEK. W autorskim scenariuszu wykorzystane zostały fragmenty z książki Antoine'a de Saint-Exupéry'ego - „ Mały Książę”, a głównym przesłaniem spektaklu było to, że substancje uzależniające kłamią, oszukują i niszczą życie i wolność człowieka. Przyjaźń i miłość są bardzo istotne w życiu i należy o nie dbać. To one nadają ludzkiemu życiu sens.

Laureaci konkursów w Roku Rodziny „Amoris Laetitia – radość miłości”

28 kwietnia w Muzeum Diecezjalnym we Włocławku miało miejsce rozstrzygnięcie konkursów w Roku Rodziny „Amoris Laetitia – radość miłości”, w których brali udział nasi uczniowie pod opieką p. Marzeny Jędrzejczak.
Laureatką konkursu wokalnego została Gabriela Jędrusiak z kl. 6b.