Jesteś tutaj:
  1. Start
  2. Aktualności

Aktualności

Przedstawiciele ZPO z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

W niedzielę 14 stycznia 2018 roku Lubień Kujawski grał w rytm 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tym razem pieniążki były zbierane dla wyrównywania szans dla noworodków. Siedziba sztabu została ulokowana w Centrum Kultury, a jego szefem był Pan Marcin Kubisztal.

Rozstrzygnięcie Ogólnopolskiego Konkursu Ortograficznego

W piątek 15 grudnia ogłoszono wyniki Ogólnopolskiego Konkuru Ortograficznego , w którym brali udział  nasi uczniowie  Szkoły Podstawowej i Gimnazjum. 

Gratulujemy wszystkim uczniom, którzy zdobyli tytuł eksperta  ortografii a w szczególności Marcelinie Zielińskiej z klasy III SP za zdobycie 10 miejsca w Polsce, 1 miejsca w szkole i tytuł mistrza ortografii. 

Akcja DKMS rejestracji potencjalnych dawców szpiku" I ty możesz uratować komuś życie"

W dniach 9-10 grudnia w naszej szkole została zorganizowana akcja DKMS "I Ty Możesz Uratować Komuś Życie"- rejestracja potencjalnych dawców szpiku i komórek macierzystych. Aby się zarejestrować wystarczyło pobrać wymaz z wewnętrznej części policzka. Udało nam się zarejestrować aż  49 potencjalnych dawców szpiku i komórek macierzystych.

Ważne jest, by uświadomić młodzież, iż tylko w Polsce, co godzinę ktoś dowiaduje się, że choruje na białaczkę, czyli nowotwór krwi. Tę diagnozę słyszą rodzice małych dzieci, młodzież, dorośli. Bez względu na wiek - każdy może zachorować. Białaczka to choroba, która może dotknąć każdego z nas.

Na szczęście każdy też może pomóc. Akcja DKMS była skierowana do osób pełnoletnich, wymagała jednak przemyślanej decyzji o rejestracji - aby w przyszłości móc uratować komuś życie.

Bardzo serdecznie dziękujemy wolontariuszom za pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu akcji. Chciałabym również podziękować całej społeczności uczniowskiej oraz wszystkim pracownikom Zespołu Placówek Oświatowych w Lubieniu Kujawskim za włączenie się do akcji (plakaty, łańcuchy jedności, dekoracja stołówki). 5 grudnia odbył się marsz ulicami Lubienia, który był wyrazem zaangażowania całej społeczności szkolnej .

 

Międzyszkolny Konkurs Poezji i Pieśni Patriotycznej

Dnia 05.12. 2017 r. w Szkole Podstawowej nr 14 we Włocławku  odbył się Międzyszkolny Konkurs Poezji i Pieśni Patriotycznej. 

Naszą szkołę reprezentowały: 

Karolina Stolcman - uczennica VII a

Justyna Jastrzębska - uczennica kl. II a gim

Alicja Deicka uczennica kl II b gim

Z przyjemnością informujemy, że w kategorii pieśni patriotycznej kl VII i gimnazjum nasza uczennica  Alicja Deicka zajęła I miejsce Uśmiech

 

Konferencja DKMS

W Lubieniu Kujawskim odbyła się konferencja DKMS poświęcona akcji, która odbędzie się w dniach 9-10 grudnia w naszym powiecie. W czterech gminach będzie można zarejestrować się jako potencjalny dawca szpiku kostnego

Warsztaty: Tworzenie ozdób świątecznych z masy porcelanowej

Warsztaty tworzenia  różnych ozdób choinkowych z zimnej porcelany zorganizowano w ramach przygotowań do zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Wykonane ozdoby dzieci zabrały do domu, a najładniejsze z nich zostały wspólnie wybrane i przekazane na choinkę szkolną. Zajęcia prowadzone były pod kierunkiem Pani Marty Fudały i Pani Katarzyny Stawickiej , przy pomocy Pani Marii Wesołowskiej i nauczycieli z którymi dzieci miały w tym czasie lekcje. 

Narodowe Święto Odzyskania Niepodległości- 11 listopada

Dnia 13 listopada   odbyła się uroczysta akademia upamiętniająca najważniejszą datę w historii Polski- 11 listopada - Dzień Odzyskania Niepodległości.

Uczniowie w montażu słowno- muzycznym  przypomnieli o ważnych wydarzeniach jakie miały miejsce w tamtych trudnych czasach. Na zakończenie pięknie zatańczyli  poloneza.

Podsumowanie akcji charytatywnej " Gramy dla Krystiana"

Dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych  wraz z Radą Rodziców serdecznie dziękuje  wszystkim za zrozumienie i zaangażowanie. 

Podczas   akcji charytatywnej  dla Krystiana udało nam się uzbierać kwotę:

15 679.72 zł

UśmiechUśmiechUśmiech

 

Debata policyjna " Bezpieczeństwo wspólną sprawą"

18 października w Zespole Placówek Oświatowych w Lubieniu Kujawskim odbyła się debata społeczna pn. "Bezpieczeństwo wspólną sprawą"..Podczas debaty omawiano dotychczasowe działania podejmowane przez policję i ocenę stanu bezpieczeństwa.

II Bieg Leśny im. Urszuli Pietrzak

Dnia 14 października 2017 roku w miejscowości Kubłowo odbył się II BIEG LEŚNY im. Urszuli Pietrzak. Wraz z naszą szkołą oraz Uczniowskim Klubem Sportowym „ Lubienianka”   organizatorami imprezy było m.in.  Centrum  Kultury,  Nadleśnictwem Kutno oraz firma POLCALC. 

Odbyły się cztery biegi z podziałem na kategorie wiekowe, w których w sumie udział wzięło prawie 80 osób  . Dla wszystkich uczestników przygotowane były  medale z biegu oraz  okolicznościowe pamiątki, a także ciepły posiłek i napoje. 

Dzień Edukacji Narodowej

Dnia 13 października 2017 r.  w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej.  W tym szczególnym dniu gościliśmy Pana Marka Wilińskiego- Burmistrza Lubienia Kujawskiego, Pana Zygmunta Wierzowieckiego -Przewodniczcego Rady Powiatu we Włocławku,  Panią Jolantę Grauman- Wiceprzewodniczącą Rady Miejskiej , Ks. Proboszcza Dariusza Sieczkowskiego , oraz emerytowanych nauczycieli i pracowników szkoły. 
 Dzieci i młodzież   przygotowała przedstawienie zabarwione dużą dawką humoru. Uczniowie odtworzyli   - słowem, gestem, tańcem i piosenką – klimat szkolnego życia. Pracownicy szkoły również aktywnie uczestniczyli  w tym ważnym dniu min. poprzez występy taneczne i wokalne.  Koordynatorkami uroczystości były panie Justyna Walczak oraz Eliza Zaborowska. 

 

78 rocznica wybuchu II wojny światowej

01 września 2017r. w 78 rocznicę wybuchu II wojny światowej oddaliśmy hołd poległym  Obrońcom Ojczyzny przed pomnikiem przy szkole i przy grobie żołnierzy na Cmentarzu Parafialnym składając wieńce i zapalając znicze. 

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

 

Serdecznie zapraszamy na   uroczyste rozpoczęcie   roku szkolnego dla przedszkola( w tym oddziały " 0" )  które  odbędzie się  w piątek  01 września 2017 r. o godz. 9:00.  

Informujemy również, że zajęcia dla oddziałów przedszkolnych rozpoczynają się w tym samym dniu

( przedszkole czynne  od godz. 06:30- 15:30 )

 

UROCZYSTA INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2017/2018 dla uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum odbędzie się w poniedziałek 04 września 2017 r. o godz. 9:00

W imieniu Dyrekcji i Rady Rodziców serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów i rodziców. 

Edukacyjne projekty gimnazjalne 2017

W roku szkolnym 2016 - 2017 realizowanych było 10 projektów, w których uczestniczyło 50 uczniów klas  drugich. Realizacja projektu jest  jednym z warunków koniecznych ukończenia gimnazjum. 
 

Wycieczka do Krakowa

W dniach 19-21 czerwca 2017r.uczniowie klas I,II, III Gimnazjum uczestniczyli w 3-dniowej wycieczce do Krakowa i okolic. Organizatorami wycieczki byli wychowawcy klas II. 
Podczas pierwszego dnia wycieczki uczniowie zwiedzili Kopalnię Soli w Wieliczce, wpisaną przez UNESCO na listę światowego dziedzictwa. Drugiego dnia gimnazjaliści zwiedzali Kraków - przywitali się ze smokiem wawelskim, podziwiali piękno i bogactwo komnat wawelskich, oddali hołd sławnym Polakom pochowanych w kryptach wawelskich, zwiedzili Stare Miasto z Sukiennicami, Kościołem Mariackim, wysłuchali hejnału, spacerowali sławną ulicą Floriańską, oglądali Barbakan, podziwiali piękne dorożki krakowskie. Zwiedziliśmy też Kopiec Kościuszki, oglądając z jego szczytu panoramę Krakowa oraz podziwialiśmy  piękno i ogrom krakowskiej hali sportowej Tauron Areny.  Trzeciego dnia w  Oświęcimiu zwiedzaliśmy były niemiecki nazistowski obóz koncentracyjny Auschwitz-Birkenau.To co tam zobaczyliśmy i usłyszeliśmy wywarło na nas wszystkich ogromne wrażenie i pozostanie w naszej pamięci.
Wieczorem, zmęczeni ale pełni wrażeń wróciliśmy do Lubienia Kuj.
Opiekunami uczniów na wycieczce byli: E.Kopczyńska, D.Kopycińska, Z.Lewandowska i K.Pawlak.

WYCIECZKA KLAS CZWARTYCH SZLAKIEM PIASTOWSKIM

W dniu 8 czerwca 2017r. uczniowie klas czwartych  uczestniczyli w jednodniowej wycieczce  po Szlaku Piastowskim. Pierwszym punktem programu było zwiedzanie Katedry w Gnieźnie położonej na Wzgórzu Lecha, gdzie mogliśmy zobaczyć m.in. sarkofag św. Wojciecha.Po zwiedzeniu Katedry uczestnicy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcia przed pomnikiem Bolesława Chrobrego – pierwszego króla Polski. Następnie zwiedziliśmy Muzeum Kolejki Wąskotorowej w Wenecji i ruiny zamku. Kolejnym punktem wycieczki było Muzeum Archeologiczne w Biskupinie. W drodze powrotnej odwiedziliśmy  Park Dinozaurów w Rogowie.

Akcja „PEŁNA MISKA DLA SCHRONISKA”

Szkolne koło wolontariatu BAJKED wraz z klasą IVa w ramach projektu „Lekcja z klasą” zorganizowało na terenie naszej szkoły zbiórkę karmy i innych potrzebnych rzeczy dla podopiecznych Schroniska dla zwierząt we Włocławku 

Koncert charytatywny

Dzień 19 maja był wyjątkowy dla nszej szkolnej społeczności. Odbył się kolejny koncert charytatywny, którego celem było zebranie środków na pomoc finansową dla jednego z naszych uczniów Adriana. 

Wycieczka do Trójmiasta

W dniach 4-5 maja 2017 roku 44 uczniów naszej szkoły pojechało na dwudniową wycieczkę do Trójmiasta. Wyjazd był okazją poznania każdego z trzech miast i odwiedzeniu ich naciekawszych zakątków.  Dla niektórych uczniów była to pierwsza w życiu okazja zobaczenia morza.

Wycieczka klas pierwszych do teatru

W dniu 13 marca 2017 roku klasy pierwsze gimnazjum wyjechały na wycieczkę do Włocławka. 

Witamy!

Witamy wszystkich na nowej stronie Naszej Szkoły!

Kontakt

ZESPÓŁ PLACÓWEK OŚWIATOWYCH W LUBIENIU KUJAWSKIM
87-840, Lubień Kujawski
ul. Szkolna 15
 
sekretariat
tel. 054 2843 148
fax 054 2843 043
 
adres email: