Jesteś tutaj:
  1. Start
  2. Aktualności

Aktualności

Stypendyści Projektu" Prymus Pomorza i Kujaw"

  Dnia 8 marca 2018 r.  gościliśmy w naszej szkole  dyrektor departamentu edukacji Urzędu Marszałkowskiego  panią Domicelę Kopaczewską oraz pana Sławomira Kopyść członka zarządu Województwa Kujawsko- Pomorskiego . Celem wizyty było uroczyste wręczenie certyfikatów Marszałka Województwa Kujawsko- Pomorskiego dla naszych stypendystów Projektu „ Prymus Pomorza i Kujaw”  Pawła Matczaka ucznia Klasy II Gim. oraz Oliwii Jabłońskiej uczennicy klasy III Gim.  za wybitne osiągnięcia edukacyjne.

Ogólnopolski konkurs " Orzeł Biały"- nasza duma

Tematem prac konkursowych jest polskie godło, począwszy od Mieszka I do czasów współczesnych. Uczestnicy konkursu mogli przedstawić w dowolnej technice plastycznej swoją wizję polskiego orła. Naszą szkołę reprezentują uczennice  Dominika Spychała i Alicja Pawlak- gimnazjum ,  oraz Amelia Sławińska- szkoła podstawowa. 

Trzymamy kciuki i czekamy na rozstrzygnięcie!!!!!!!!!

Rekrutacja do przedszkola, oddziałów przedszkolnych i klas szkół podstawowych

Od 1 do 30 marca rozpocznie się rekrutacja do przedszkola, oddziałów przedszkolnych i klas szkół podstawowych.

Zaintersowanych rodziców zapraszamy do sekretariatu naszej szkoły.

Gala Laureatów Ogólnopolskiego Konkursu pt.: „Kwiaty i wiersze dla Babci i Dziadka”.

W dniu 22 stycznia 2018 roku w Akademickim Ośrodku Inicjatyw Artystycznych w Łodzi odbyła się Gala Laureatów Ogólnopolskiego Konkursu pt.: „Kwiaty i wiersze dla Babci i Dziadka”. 

 Wydarzenie było podsumowaniem XXIV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Kwiaty dla Babci i Dziadka” oraz IV edycji „Wiersz o Babci i Dziadku”. W konkursach wzięli udział uczniowie szkół różnego typu z terenu całej Polski.Aktorka Teresa Lipowska odczytała rozstrzygnięcia dwóch konkursów dla dzieci i młodzieży.

Laureatką II miejsca w kategorii gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych konkursu plastycznego została Dominika Spychała uczennica klasy II Gimnazjum, która wraz nauczycielem  – p. Jarosławem Pieczkowskim na zaproszenie organizatora reprezentowały na Gali nasze gimnazjum. 

Na gali pojawili się także prof. Jadwiga Moll oraz prof. Jacek Moll. Małżeństwo kardiologów i pediatrów pełniło podczas gali godność Honorowej Babci i Honorowego Dziadka.

 

Oba Konkursy, jak wyjaśniła Przewodnicząca Krajowego Stowarzyszenia Pomocy Szkole – Zofia Grzebisz – Nowicka mają na celu wyłanianie młodych talentów, a zainteresowanie dzieci i młodzieży stale jest bardzo duże. Na konkurs literacki nadesłano 136 wierszy, zaś na konkurs plastyczny 308 prac. Organizatorami wydarzenia były: Krajowe Stowarzyszenie Pomocy Szkole, Łódzkie Stowarzyszenie Pomocy Szkole oraz Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych w Łodzi. Patronat nad wydarzeniem sprawowali: Minister Edukacji Narodowej, Marszałek Województwa Łódzkiego, Prezydent Miasta Łodzi.

 

 

 

Dominice życzymy dalszych sukcesów.

Przedstawiciele ZPO z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

W niedzielę 14 stycznia 2018 roku Lubień Kujawski grał w rytm 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tym razem pieniążki były zbierane dla wyrównywania szans dla noworodków. Siedziba sztabu została ulokowana w Centrum Kultury, a jego szefem był Pan Marcin Kubisztal.

Rozstrzygnięcie Ogólnopolskiego Konkursu Ortograficznego

W piątek 15 grudnia ogłoszono wyniki Ogólnopolskiego Konkuru Ortograficznego , w którym brali udział  nasi uczniowie  Szkoły Podstawowej i Gimnazjum. 

Gratulujemy wszystkim uczniom, którzy zdobyli tytuł eksperta  ortografii a w szczególności Marcelinie Zielińskiej z klasy III SP za zdobycie 10 miejsca w Polsce, 1 miejsca w szkole i tytuł mistrza ortografii. 

Akcja DKMS rejestracji potencjalnych dawców szpiku" I ty możesz uratować komuś życie"

W dniach 9-10 grudnia w naszej szkole została zorganizowana akcja DKMS "I Ty Możesz Uratować Komuś Życie"- rejestracja potencjalnych dawców szpiku i komórek macierzystych. Aby się zarejestrować wystarczyło pobrać wymaz z wewnętrznej części policzka. Udało nam się zarejestrować aż  49 potencjalnych dawców szpiku i komórek macierzystych.

Ważne jest, by uświadomić młodzież, iż tylko w Polsce, co godzinę ktoś dowiaduje się, że choruje na białaczkę, czyli nowotwór krwi. Tę diagnozę słyszą rodzice małych dzieci, młodzież, dorośli. Bez względu na wiek - każdy może zachorować. Białaczka to choroba, która może dotknąć każdego z nas.

Na szczęście każdy też może pomóc. Akcja DKMS była skierowana do osób pełnoletnich, wymagała jednak przemyślanej decyzji o rejestracji - aby w przyszłości móc uratować komuś życie.

Bardzo serdecznie dziękujemy wolontariuszom za pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu akcji. Chciałabym również podziękować całej społeczności uczniowskiej oraz wszystkim pracownikom Zespołu Placówek Oświatowych w Lubieniu Kujawskim za włączenie się do akcji (plakaty, łańcuchy jedności, dekoracja stołówki). 5 grudnia odbył się marsz ulicami Lubienia, który był wyrazem zaangażowania całej społeczności szkolnej .

 

Międzyszkolny Konkurs Poezji i Pieśni Patriotycznej

Dnia 05.12. 2017 r. w Szkole Podstawowej nr 14 we Włocławku  odbył się Międzyszkolny Konkurs Poezji i Pieśni Patriotycznej. 

Naszą szkołę reprezentowały: 

Karolina Stolcman - uczennica VII a

Justyna Jastrzębska - uczennica kl. II a gim

Alicja Deicka uczennica kl II b gim

Z przyjemnością informujemy, że w kategorii pieśni patriotycznej kl VII i gimnazjum nasza uczennica  Alicja Deicka zajęła I miejsce Uśmiech

 

Konferencja DKMS

W Lubieniu Kujawskim odbyła się konferencja DKMS poświęcona akcji, która odbędzie się w dniach 9-10 grudnia w naszym powiecie. W czterech gminach będzie można zarejestrować się jako potencjalny dawca szpiku kostnego

Warsztaty: Tworzenie ozdób świątecznych z masy porcelanowej

Warsztaty tworzenia  różnych ozdób choinkowych z zimnej porcelany zorganizowano w ramach przygotowań do zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Wykonane ozdoby dzieci zabrały do domu, a najładniejsze z nich zostały wspólnie wybrane i przekazane na choinkę szkolną. Zajęcia prowadzone były pod kierunkiem Pani Marty Fudały i Pani Katarzyny Stawickiej , przy pomocy Pani Marii Wesołowskiej i nauczycieli z którymi dzieci miały w tym czasie lekcje. 

Narodowe Święto Odzyskania Niepodległości- 11 listopada

Dnia 13 listopada   odbyła się uroczysta akademia upamiętniająca najważniejszą datę w historii Polski- 11 listopada - Dzień Odzyskania Niepodległości.

Uczniowie w montażu słowno- muzycznym  przypomnieli o ważnych wydarzeniach jakie miały miejsce w tamtych trudnych czasach. Na zakończenie pięknie zatańczyli  poloneza.

Podsumowanie akcji charytatywnej " Gramy dla Krystiana"

Dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych  wraz z Radą Rodziców serdecznie dziękuje  wszystkim za zrozumienie i zaangażowanie. 

Podczas   akcji charytatywnej  dla Krystiana udało nam się uzbierać kwotę:

15 679.72 zł

UśmiechUśmiechUśmiech

 

Debata policyjna " Bezpieczeństwo wspólną sprawą"

18 października w Zespole Placówek Oświatowych w Lubieniu Kujawskim odbyła się debata społeczna pn. "Bezpieczeństwo wspólną sprawą"..Podczas debaty omawiano dotychczasowe działania podejmowane przez policję i ocenę stanu bezpieczeństwa.

II Bieg Leśny im. Urszuli Pietrzak

Dnia 14 października 2017 roku w miejscowości Kubłowo odbył się II BIEG LEŚNY im. Urszuli Pietrzak. Wraz z naszą szkołą oraz Uczniowskim Klubem Sportowym „ Lubienianka”   organizatorami imprezy było m.in.  Centrum  Kultury,  Nadleśnictwem Kutno oraz firma POLCALC. 

Odbyły się cztery biegi z podziałem na kategorie wiekowe, w których w sumie udział wzięło prawie 80 osób  . Dla wszystkich uczestników przygotowane były  medale z biegu oraz  okolicznościowe pamiątki, a także ciepły posiłek i napoje. 

Dzień Edukacji Narodowej

Dnia 13 października 2017 r.  w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej.  W tym szczególnym dniu gościliśmy Pana Marka Wilińskiego- Burmistrza Lubienia Kujawskiego, Pana Zygmunta Wierzowieckiego -Przewodniczcego Rady Powiatu we Włocławku,  Panią Jolantę Grauman- Wiceprzewodniczącą Rady Miejskiej , Ks. Proboszcza Dariusza Sieczkowskiego , oraz emerytowanych nauczycieli i pracowników szkoły. 
 Dzieci i młodzież   przygotowała przedstawienie zabarwione dużą dawką humoru. Uczniowie odtworzyli   - słowem, gestem, tańcem i piosenką – klimat szkolnego życia. Pracownicy szkoły również aktywnie uczestniczyli  w tym ważnym dniu min. poprzez występy taneczne i wokalne.  Koordynatorkami uroczystości były panie Justyna Walczak oraz Eliza Zaborowska. 

 

78 rocznica wybuchu II wojny światowej

01 września 2017r. w 78 rocznicę wybuchu II wojny światowej oddaliśmy hołd poległym  Obrońcom Ojczyzny przed pomnikiem przy szkole i przy grobie żołnierzy na Cmentarzu Parafialnym składając wieńce i zapalając znicze. 

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

 

Serdecznie zapraszamy na   uroczyste rozpoczęcie   roku szkolnego dla przedszkola( w tym oddziały " 0" )  które  odbędzie się  w piątek  01 września 2017 r. o godz. 9:00.  

Informujemy również, że zajęcia dla oddziałów przedszkolnych rozpoczynają się w tym samym dniu

( przedszkole czynne  od godz. 06:30- 15:30 )

 

UROCZYSTA INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2017/2018 dla uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum odbędzie się w poniedziałek 04 września 2017 r. o godz. 9:00

W imieniu Dyrekcji i Rady Rodziców serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów i rodziców. 

Edukacyjne projekty gimnazjalne 2017

W roku szkolnym 2016 - 2017 realizowanych było 10 projektów, w których uczestniczyło 50 uczniów klas  drugich. Realizacja projektu jest  jednym z warunków koniecznych ukończenia gimnazjum. 
 

Wycieczka do Krakowa

W dniach 19-21 czerwca 2017r.uczniowie klas I,II, III Gimnazjum uczestniczyli w 3-dniowej wycieczce do Krakowa i okolic. Organizatorami wycieczki byli wychowawcy klas II. 
Podczas pierwszego dnia wycieczki uczniowie zwiedzili Kopalnię Soli w Wieliczce, wpisaną przez UNESCO na listę światowego dziedzictwa. Drugiego dnia gimnazjaliści zwiedzali Kraków - przywitali się ze smokiem wawelskim, podziwiali piękno i bogactwo komnat wawelskich, oddali hołd sławnym Polakom pochowanych w kryptach wawelskich, zwiedzili Stare Miasto z Sukiennicami, Kościołem Mariackim, wysłuchali hejnału, spacerowali sławną ulicą Floriańską, oglądali Barbakan, podziwiali piękne dorożki krakowskie. Zwiedziliśmy też Kopiec Kościuszki, oglądając z jego szczytu panoramę Krakowa oraz podziwialiśmy  piękno i ogrom krakowskiej hali sportowej Tauron Areny.  Trzeciego dnia w  Oświęcimiu zwiedzaliśmy były niemiecki nazistowski obóz koncentracyjny Auschwitz-Birkenau.To co tam zobaczyliśmy i usłyszeliśmy wywarło na nas wszystkich ogromne wrażenie i pozostanie w naszej pamięci.
Wieczorem, zmęczeni ale pełni wrażeń wróciliśmy do Lubienia Kuj.
Opiekunami uczniów na wycieczce byli: E.Kopczyńska, D.Kopycińska, Z.Lewandowska i K.Pawlak.

WYCIECZKA KLAS CZWARTYCH SZLAKIEM PIASTOWSKIM

W dniu 8 czerwca 2017r. uczniowie klas czwartych  uczestniczyli w jednodniowej wycieczce  po Szlaku Piastowskim. Pierwszym punktem programu było zwiedzanie Katedry w Gnieźnie położonej na Wzgórzu Lecha, gdzie mogliśmy zobaczyć m.in. sarkofag św. Wojciecha.Po zwiedzeniu Katedry uczestnicy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcia przed pomnikiem Bolesława Chrobrego – pierwszego króla Polski. Następnie zwiedziliśmy Muzeum Kolejki Wąskotorowej w Wenecji i ruiny zamku. Kolejnym punktem wycieczki było Muzeum Archeologiczne w Biskupinie. W drodze powrotnej odwiedziliśmy  Park Dinozaurów w Rogowie.

Akcja „PEŁNA MISKA DLA SCHRONISKA”

Szkolne koło wolontariatu BAJKED wraz z klasą IVa w ramach projektu „Lekcja z klasą” zorganizowało na terenie naszej szkoły zbiórkę karmy i innych potrzebnych rzeczy dla podopiecznych Schroniska dla zwierząt we Włocławku 

Kontakt

ZESPÓŁ PLACÓWEK OŚWIATOWYCH W LUBIENIU KUJAWSKIM
87-840, Lubień Kujawski
ul. Szkolna 15
 
sekretariat
tel. 054 2843 148
fax 054 2843 043
 
adres email: