Jesteś tutaj:
  2. Przedmioty
  3. Chemia

Chemia

Podczas lekcji wykonujemy ciekawe i proste doświadczenia chemiczne, które można wykonać w szkolnym laboratorium. Niektóre są niezmiernie efektowne. My już widzieliśmy, zobacz i Ty!

Autor: mgr inż. Aleksandra Gawrysiak

Eksperymenty chemiczne

Uczniowie klas ósmych na lekcji chemii otrzymują wodorotlenki trudno rozpuszczalne.

Lekcja przyrody z mikroskopem

Lekcja przyrody klasa IV b Uczniowie podczas lekcji wykonują doświadczenia i uczą się mikroskopować.

Lekcja z soczewkami

Soczewki są ciekawym i  bardzo przydatnym narzędziem do powiększania lub pomniejszania obrazu danego przedmiotu.  Jednak ułożenie i wielkość obrazu przedmiotu zależy od rodzaju soczewki oraz od odległości od soczewki o czym przekonali się uczniowie klas ósmych.

Autor: Aleksandra Gawrysiak

II Powiatowy Konkurs Biologiczno-Chemiczny pt. „W zdrowej diecie…nasza moc!”

Dnia 1 kwietnia 2022 roku w I LO im. Ziemi Kujawskiej we Włocławku odbył się II Powiatowy Konkurs Biologiczno-Chemiczny pt. „W zdrowej diecie…nasza moc!” skierowany dla uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych. Do konkursu przystąpiło 4 uczniów naszej szkoly: Adrian Kosmalski, Jakub Nowicki, Wiktoria Bartosiak i Michał Michalski pod opieką nauczyciela chemii pani Aleksandry Gawrysiak.

Zajęcia rozwijające kreatywność z chemii

Zajęcia rozwijające kreatywność z chemii to najprościej mówiąc lekcje, których głównym celem jest ćwiczenie umiejętności myślenia twórczego. Inspirowanie młodzieży do nauki to trudna sztuka, która wymaga przede wszystkim innowacyjnego podejścia do zajęć. Rozbudzić naturalną ciekawość uczniów, zafascynować ich nową wiedzą i ujrzeć w ich oczach iskierkę radości. To marzenia każdego padagoga, bo nic tak nie satysfakcjonuje nauczycieli, jak samodzielne odkrywanie świata przez wychowanków.

Autor: Aleksandra Gawrysiak

Labolatorium chemiczne

Prezentujemy ciekawe i proste doświadczenia chemiczne, które można wykonać w szkolnym laboratorium. Niektóre są niezmiernie efektowne.
My już widzieliśmy, zobacz i Ty!