Plastyka

Odbiór dyplomów za udział w konkursie plastycznym

Uczniowie oraz przedszkolaki z ZPO w Lubieniu Kujawskim odebrali dziś dyplomy i nagrody za udział w konkursie plastycznym organizowanym przez Nadleśnictwo Włocławek "Jak chronić las". Cieszy tak liczne zainteresowanie, udział oraz wiedza i umiejętności plastyczne wychowanków naszej placówki. Różnorodność, kreatywność oraz technika wykonania prac zostały docenione przez organizatorów konkursu. Wszystkim uczestnikom gratulujemy !

Pomarańczarka według VIb

Dzieło Aleksandra Gierymskiego w nowej odsłonie - uczniów klasy VIb Słynna " Pomarańczarka" ( Żydówka z pomarańczami) z 1881r. zaginione w czasie II wojny światowej, wystawione na aukcji w 2010r. w niewielkim domu aukcyjnym na terenie Niemiec. Powróciło do Muzeum Narodowego w 2011r.