Logo-zakładka

W ramach obchodów Europejskiego Dnia Logopedy oraz profilaktyki logopedycznej uczniowie z klas I-III i najstarsze dzieci z oddziałów przedszkolnych „Sówki” i „Biedronki” wzięły udział w akcji  MOJA LOGO-ZAKŁADKA.
Zadaniem każdego dziecka było wykonanie własnej zakładki do książki – według własnego pomysłu. Technika pracy, wykonanie i materiały były dowolne. Liczył się pomysł i oczywiście kreatywność. Na zakładkach należało umieścić trudne głoski, które dzieci trenują lub te, które wymawiają już prawidłowo.
Nasza LOGO-ZAKŁADKA była jedną z szeregu działań mających na celu zapobieganie wadom wymowy, zwracała uwagę na systematyczne ćwiczenia usprawniające motorykę i koordynację narządów artykulacyjnych prowadzące dziecko do sukcesu. Zachęcała do sięgania po książki i pięknego czytania pod względem artykulacyjnym. Akcja ta była także ewaluacją działań logopedycznych i pracy uczniów od początku roku szkolnego.
Wszystkie prace były piękne i zasługiwały na wyróżnienie!