Dzień Bezpiecznego Internetu 2021 – „Działajmy razem”

W tym roku również, mimo że trochę w innej formie niż dotychczas, nasza szkoła włączyła się w obchody Dnia Bezpiecznego Internetu. Internet jest wspaniałym wynalazkiem, źródłem wiedzy, siecią komunikacyjną, ale korzystania z niego w bezpieczny sposób trzeba uczyć się nieustannie. Należy poznawać zasady kulturalnego zachowania w Internecie (i nie tylko w Internecie ;) oraz właściwego korzystania z sieci. Trzeba również, zdawać sobie sprawę z jakimi zagrożeniami można spotkać się w sieci oraz gdzie uzyskać pomoc w razie niebezpieczeństwa.

W każdej klasie na lekcjach, a w szczególności na godzinach wychowawczych i informatyce prowadzone były zajęcia dotyczące tej tematyki. Uczniowie oglądali filmy edukacyjne, wykonywali prace graficzne, plakaty oraz prezentacje multimedialne związane z bezpieczeństwem w sieci. Ponadto mieli okazję do sprawdzania swojej wiedzy na temat odpowiedzialnego korzystania z Internetu za pomocą różnych quizów i testów online.

Mamy nadzieję, że poprzez aktywny udział w przedsięwzięciach związanych z bezpieczeństwem w sieci, społeczność naszej szkoły wzbogaciła swoją wiedzę oraz uniknie zagrożeń, a także we właściwy i odpowiedzialny sposób będzie korzystać z różnorodnej oferty Internetu.