DYSDAY

W ramach obchodów TYGODNIA ŚWIADOMOŚCI DYSLEKSJI  dnia 8.10.2020 r. zorganizowano w Naszej szkole  DYSDAY, czyli DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI DYSLEKSJI.

Był to dzień ważny  szczególnie dla osób, które dysleksję mają stwierdzoną i uważają ją za problem. Nasze działania miały przede wszystkim na celu uświadomienie specyfiki dysleksji oraz wpajanie, że dysleksja to dar od losu.

W pierwszym etapie, przedstawiciele każdej z klas IV-VIII wzięli udział w dyktandzie. Walczyli o kupony  na "LEKCJĘ BEZ PYTANIA" dla swojej klasy.

W drugim etapie całe klasy otrzymały zadania,  polegające na rozpoznaniu znanych postaci z Polski i świata, które były lub są dyslektykami. Wzbudziło to duże zainteresowanie Naszych uczniów i w wielu przypadkach byli bardzo zaskoczeni.  Mieli tym samym okazję się przekonać, że każdy może osiągnąć sukces. Klasa, która jako pierwsza nadesłała przy użyciu aplikacji Messenger prawidłowe odpowiedzi, otrzymała DYPLOM Klasy Przyjaznej Dyslektykom.

Serdecznie dziękuję wszystkim uczestnikom tych działań.

Autor postu i organizator Dnia Świadomości Dysleksji DYSDAY: M.Fudała