Wycieczka do Krakowa

W dniach 19-21 czerwca 2017r.uczniowie klas I,II, III Gimnazjum uczestniczyli w 3-dniowej wycieczce do Krakowa i okolic. Organizatorami wycieczki byli wychowawcy klas II.
Podczas pierwszego dnia wycieczki uczniowie zwiedzili Kopalnię Soli w Wieliczce, wpisaną przez UNESCO na listę światowego dziedzictwa. Drugiego dnia gimnazjaliści zwiedzali Kraków - przywitali się ze smokiem wawelskim, podziwiali piękno i bogactwo komnat wawelskich, oddali hołd sławnym Polakom pochowanych w kryptach wawelskich, zwiedzili Stare Miasto z Sukiennicami, Kościołem Mariackim, wysłuchali hejnału, spacerowali sławną ulicą Floriańską, oglądali Barbakan, podziwiali piękne dorożki krakowskie. Zwiedziliśmy też Kopiec Kościuszki, oglądając z jego szczytu panoramę Krakowa oraz podziwialiśmy  piękno i ogrom krakowskiej hali sportowej Tauron Areny.  Trzeciego dnia w  Oświęcimiu zwiedzaliśmy były niemiecki nazistowski obóz koncentracyjny Auschwitz-Birkenau.To co tam zobaczyliśmy i usłyszeliśmy wywarło na nas wszystkich ogromne wrażenie i pozostanie w naszej pamięci.
Wieczorem, zmęczeni ale pełni wrażeń wróciliśmy do Lubienia Kuj.
Opiekunami uczniów na wycieczce byli: E.Kopczyńska, D.Kopycińska, Z.Lewandowska i K.Pawlak.