38. rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce

W związku z 38. rocznicą wprowadzenia stanu  wojennego w Polsce, w ramach lekcji historii oraz wiedzy o społeczeństwie w klasach: V b, VI ab i VIII b, odbył się w Bibliotece Szkolnej wyjątkowy projekt edukacyjny.

Wyemitowane zostały uczniom dwa filmy dokumentalne, które miały przybliżyć dzieciom i młodzieży ZPO życie ówczesnego społeczeństwa, propagandę PRL-u oraz uświadomić, że 13 grudnia jest ważną i wyjątkową datą w historii naszego kraju. Ponadto,  podczas wprowadzenia do filmu o stanie wojennym uczniowie dowiedzieli się , że w ciągu kilku dni w 49 ośrodkach internowania umieszczono około 5 tys. osób, a udział w całej operacji wzięło 70 tys. żołnierzy, 30 tys. milicjantów oraz 1750 czołgów. Koordynatorem projektu był Pan Marcin Kubisztal.

Autor tektu: M. Kubisztal