Uczniowie kl 3b w pracowni krawieckiej

Uczniowie klasy 3b w ramach zajęć kształtujących kreatywność poznają różne zawody. Tym razem dzieci wraz z paniami wybrały się do pracowni krawieckiej. U Pani Agnieszki Czarniak, która przybliżyła dzieciom swój zawód , mogliśmy zobaczyć różne urządzenia ułatwiające pracę krawcowej. Oprócz nowoczesnych maszyn do szycia dzieci zobaczyły stare urządzenia takie jak żelazko na węgiel oraz maszynę napędzaną siłą mięśni. Uczniom bardzo podobały się materiały, suwaki, guziki oraz inne ciekawe przedmioty. Pani Agnieszka pokazała dzieciom różne ściegi krawieckie i nauczyła jak prawidłowo pobierać miarę. Spotkanie z panią krawcową było dla uczniów inspirujące i bardzo ciekawe. Dziewczynki i chłopcy z kl. 3b, zainspirowani spotkaniem z krawcową, samodzielnie uszyli maskotki.

Autorki: E. Dobrowolska i K. Stawicka