Harcerze uczcili pamięć zmarłych

1.11.2019 - Warta Harcerzy

„Ciszą cmentarną ukołysani, z dala od życia i znoju, dobiwszy wreszcie cichej przystani, odpoczywają w pokoju.”

Elżbieta Daniszewska "Zaduszki" [fragm.]

Okres listopadowy to czas na refleksję i modlitwę w intencji zmarłych. Harcerze z naszego Szczepu przed rozpoczęciem warty honorowej w Dniu Wszystkich Świętych uczcili pamięć zmarłych, zapalili znicze oraz oddali hołd modlitwą i minutą ciszy. 1 listopada to dla harcerzy dzień zadumy oraz pamięci o tych, którzy odeszli na wieczna wartę. Harcerze w tym szczególnym dniu wystawili warty honorowe przed grobami żołnierzy poległych za ojczyznę. Druhny i druhowie w skupieniu, ubrani w mundury harcerskie i pałatki oddawali zmarłym należną im cześć. W akcję sprzątania grobów włączyły się również przedszkolaki, które udały się na cmentarz parafialny celem odwiedzenia grobów, posprzątania tych o których nikt nie pamięta i zapalenia zniczy.

Autor: Iwona Banasiak