Witamy po wakacjach!!!

Nowy rok szkolny 2019/2020 to nowe cele i zadania. Praca logopedyczna skupia się na badaniach mowy - profilaktycznych i kontrolnych. Rozpoczęliśmy już pierwsze zajęcia – towarzyszą nam: systematyczność, energia i dążenie do celu !!!

Nasze cele:

1. Stymulowanie mowy.

2. Rozwijanie rozumienia mowy.

3. Kształtowanie rozumienia mowy i języka.

4. Uczenie wypowiadania się i posługiwania się wyrażeniami dźwiękonaśladowczymi, słowami, zdaniami.

5. Wywoływanie i utrwalenie prawidłowej realizacji głosek.

6. Rozwijanie różnych form komunikacji (alternatywnych form).

7. Usprawnienie motoryki i koordynacji narządów mowy.

8. Rozwijanie słownika czynnego i biernego.

9. Motywowanie i wspieranie uczniów oraz angażowanie rodziców w proces terapii logopedycznej.

Praca na zajęciach ma formę : grupową /4os/ , z całą grupą -profilaktyczne w gr. Przedszkolnych  oraz  indywidualną.

W tym roku szkolnym realizowany będzie projekt logopedyczny pod hasłem „Gimnastyka buzi i języka w wierszykach Jana Brzechwy” .Projekt przeznaczony jest dla przedszkolaków, organizowany przez . Joannę Wasielewską.