Wiktoria i Justyna odebrały mandaty poselskie

„Takich ludzi jak Wy – zaangażowanych w sprawy społeczne, nam potrzeba” – tymi słowami powitał zwycięzców konkursu rekrutacyjnego na XXV sesję Sejmu Dzieci i Młodzieży wojewoda Mikołaj Bogdanowicz. To szczególne wyróżnienie przypadło dwóm uczennicom naszej szkoły Wiktorii Barańskiej i Justynie Jastrzębskiej, które w dniu 28 maja 2019 w urzędzie wojewódzkim w Bydgoszczy odebrały mandaty poselskie. Dziewczęta będą reprezontawały swoja szkołe, gminę i powiat podczas obrad młodzieżowego parlamentu w dniu 1 czerwca 2019 roku.

Mandaty poselskie wręczane przez p. wojewodę kujawsko-pomorskiego i p. wicekurator oświaty Małgorzatę Oborską są nagrodą za wykonanie zadania rekrutacyjnego dotyczącego „Posłów Sejmu II RP. Ich losów i działalności w okresie II wojny światowej i okupacji” Udało się je zdobyć przedstawicielom ośmiu szkół naszego województwa. Opiekunem przyszłych posłanek był p. Andrzej Dominowski. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.