Sekcja strzelecka w naszej szkole

W lutym 2019 roku UKS "Lubienianka" otworzył nową sekcje a mianowicie "Sekcję Strzelectwa Sportowego". Należą do niej uczniowie ZPO w Lubieniu Kujawskim. Osobą odpowiedzialną za szkolenie jest p. Jarosław Pieczkowski.

Pod koniec lutego została podjęta decyzja o wzięciu udziału w Szkolnej Lidze Strzeleckiej w konkurencji karabin pneumatyczny organizowanej przez Ligę Ochrony Kraju. Jako Beniaminek walczyliśmy do końca z trzema bardziej doświadczonymi zespołami ( szkołą nr 10 we Włocławku oraz ze szkołami z Warzachewki i Modzerowa). Po czterech rundach w dniu 1 kwietnia 2019 odbył się finał w LOK-u we Włocławku. Po zaciętej walce nasi zawodnicy  zajęli 3 miejce w klasyfikacji generalnej . Sukcesy odneiśli również w konkurencjach indywidualynych. W kategorii karabin pneumatyczny dziewcząt Roksana Adamczyk 2 miejsce a Justyna Jesionowska 3 miejsce. W kategorii karabin pneumatyczny chłopców: Mateusz Kaniewski 1 miejsce a Oliwier Pawłowski 2 miejsce. Po zakończeniu rywalizacji na strzelnicy LOK we Włocławku nastąpiło uroczyste zakończenie oraz wręczenie dyplomów, medali, pucharów, a także nagród rzeczowych w postaci książek. Drużynom i zawodnikom  serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów oraz samych dziesiątek.