Jubileuszowy Złaz Harcerstwa Kujaw i Pomorza w Toruniu 14 kwietnia 2018r.

14 kwietnia 2018 r. odbył się Złaz Chorągwi Kujawsko-Pomorskiej z okazji jubileuszu 100-lecia harcerstwa. W spotkaniu wzięło udział ponad 2 tysiące harcerek, harcerzy i zuchów z całego regionu.

Nasz Szczep reprezentowało 26 osób pod opieką druhen: Katarzyny Jastrzębskiej, Beaty Myszkowskiej i Edyty Smolińskiej.

Złaz rozpoczął się uroczystym apelem na Placu Św. Katarzyny w Toruniu. Po apelu kolumną (blisko 2.400 osób) przeszliśmy na skwer przy dworcu PKS, gdzie harcerze otrzymali od Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego 150 puszek do przeprowadzenia publicznej zbiórki na budowę Pomnika Pamięci Ofiar Zbrodni Pomorskiej 1939. Harcerzom przekazano też 400 woreczków, do których druhowie zbiorą ziemię ze wszystkich miejsc masowych rozstrzeliwań i masowych pochówków w woj. kujawsko-pomorskim oraz województwie pomorskim. Ziemia ta zostanie wmurowana w przyszły monument.

Kolejnym punktem złazu była Gra miejska Foto - info, czyli odszukiwanie miejsc na podstawie zdjęcia. Zwiedziliśmy podczas niej najbardziej charakterystyczne miejsca pięknego Torunia. Po grze wszystkie hufce spotkały się w Centrum Targowym PARK, gdzie był obiad, spotkanie z Marszałkiem Województwa Kujawsko-Pomorskiego, występy zespołów zuchowych i harcerskich oraz sławnego zespołu "Wołosatki".

Spotkanie bardzo nam się podobało i pozostanie na długo w naszej pamięci.