Narodowe Czytanie ,,Nad Niemnem"

Wspólne czytanie w naszej społeczności szkolnej w ramach akcji Narodowego Czytania, zainicjowanej przez prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę, to już tradycja.

W tym roku do akcji przystąpili uczniowie klas ósmych wraz z panią Dyrektor Elżbietą Kobus- Jasińską i panem Dyrektorem Jarosławem Pieczkowskim, paniami polonistkami, nauczycielami sprawującymi nad nimi opiekę oraz z zaproszonymi gośćmi - panią Elżbietą Wojciechowską - Przewodniczącą Komisji Oświaty, Kultury i Sportu i przedstawicielkami Koła Gospodyń Wiejskich z Rzeżewa.
Po odczytaniu wielu ciekawych fragmentów lektury, które wprowadziły nas w nastrój nadniemeńskiej wsi, mieliśmy okazję do degustacji specjałów staropolskiego stołu - pajdy chleba ze smalcem oraz ogórkiem kiszonym, a także wielu rodzajów tradycyjnych ciast i tegorocznych owoców.
Nie obyło się też bez czytania w terenie - część uczniów klas ósmych pod opieką pań polonistek zagłębiła się w lekturę wspólnie z panem Burmistrzem Lubienia Kujawskiego Markiem Wilińskim i pracownikami Urzędu Miejskiego, mieszkańcami naszego miasta oraz osobami prowadzącymi w naszym mieście różnego rodzaju działalności.
Już nie możemy doczekać się kolejnej odsłony tejże niezwykle inspirującej akcji czytelniczej :)
Serdecznie dziękujemy za wsparcie w tworzeniu wystroju panu Pieczkowskiemu poprzez użyczenie wozu z zaprzęgu konnego, panu Andrzejowi Sierakowskiemu, który użyczył snopki do ułożenia tzw. mendli, oraz wszystkim pozostałym, którzy przyczynili się do powstania całej scenografii dawnej wsi, a przede wszystkim paniom z Koła Gospodyń Wiejskich, które swoją obecnością uzupełniły całą inscenizację i zapewniły przepyszny poczęstunek.

Organizatorzy: zespół polonistek ZPO
Koordynator: Marta Fudała

Narodowe Czytanie w ZPO w mediach: