Warsztaty pszczelarskie

Kim jest pszczelarz? Czym jest ul? Jaka temperatura panuje w ulu? Jak rozpoznać królową matkę? Ile czasu żyją pszczoły? Jakie znaczenie mają dla otaczającego nas świata? Dlaczego powinniśmy o nie dbać? Czym jest apiterapia? Czym jest propolis? Odpowiedź na te oraz wiele innych pytań poznali uczniowie klasy IIIb w czasie trwania warsztatów pszczelarskich w Kłóbce. Warsztaty poprowadzili Państwo Pawłowscy z Pasieki Kujawskiej mieszczącej się w Kaliskach. Praktyczną część warsztatów stanowiło przygotowanie przez uczestników wyjątkowej świeczki z plastra wosku pszczelego. W ramach zajęć odbyła się degustacja różnych rodzajów miodów. Dzięki temu młodzi amatorzy łakoci dowiedzieli się jakie są różnice i podobieństwa między jego poszczególnymi wariantami. Podczas zajęć uczniowie mieli rówież możliwość ubrania się w ochronny strój pszczelarza. Zajęcia były bardzo ciekawe i wzbudziły ogromne zainteresowanie. Serdecznie dziękujemy państwu Pawłowskim za możliwość udziału w warsztatach.