WYCIECZKA TRZECIOKLASISTÓW DO KOPALNI SOLI W KŁODAWIE

24 lutego uczniowie klasy 3a i 3b uczestniczyli w wycieczce do Kopalni Soli w Kłodawie.

Na początku wszyscy ubrali specjalne kaski, które chroniły głowy przed zagrożeniami. Zwiedzanie trasy rozpoczęło się od zjazdu szybem,, Michał'' na poziom 600 metrów pod ziemią. Pan przewodnik z wielką pasją przekazał uczniom wiele ciekawych informacji o powstaniu soli i sposobie jej wydobywania. Kopalnia cały czas funkcjonuje , więc zwiedzając podziemne korytarze i wyeksploatowane komory spotkaliśmy górników powracających lub udających się do pracy.  Idąc tunelem solnym przez dwie godziny podziwialiśmy: Kaplicę św. Kingi, maszyny górnicze, magazyny z materiałami wybuchowymi, Grotę Drakuli oraz salę koncertową. Wysłuchaliśmy również,, Legendę o soli z Kłodawy''. Na zakończenie wycieczki każdy uczestnik otrzymał kilogram soli kłodawkiej. Wycieczka bardzo się wszystkim podobała!