Mikołajki w 3b

6 grudnia jest od wielu lat dniem, w którym w naszej szkole podtrzymujemy mikołajkową tradycję. W tym roku świętowanie rozpoczęliśmy już 5 grudnia. Od samego rana po korytarzach przechadzali się uczniowie i nauczyciele ubrani na czerwono w pięknych mikołajakowych czapkach. Oczekiwanie na Mikołaja umilili nam rodzice, którzy w tym dniu wypiekli dla wszystkich dzieci przepyszne, słodkie gofry. Nasza koleżanka Nikola sprawiła nam ogromną niespodziankę ponieważ przygotowała dla uczniów piękne upominki Bardzo dziękujemy!  I przybył... Po długich oczekiwaniach dzieci doczekały się wizyty upragnionego Mikołaja. Z radością recytowały wierszyki o Świętach i śpiewały zimowe piosenki. Dzieci obiecały, że będą grzeczne i nie będą sprawiać kłopotu rodzicom ani nauczycielom. Po takich zapewnieniach Mikołaj obdarzył dzieci słodyczami.

Nasza klasa mikołajkowy nastrój czula jeszcze kilka dni później podczas wyjazdu do Włocławka na świąteczną sesję zdjęciową. Zobaczyliśmy z bliska na czym polega praca fotografa. W pracowni pełnej lamp i rozmaitych dekoracji wysłuchaliśmy ciekawostek o pracy fotografa, wykonywaniu i obrabianiu zdjęć oraz ich ostatecznym wywołaniu. Pani Klaudia na koniec zrobiła wszystkim pamiątkowe zdjęcia w świątecznej scenerii.  Serdecznie dziękujemy.

Po wizycie w studio pojechaliśmy na Elektrownię Wodną we Włocławku. To największa elektrownia przepływowa w Polsce. Dowiedzieliśmy się kiedy i dlaczego powstała oraz w jaki sposób funkcjonuje. To było bardzo ciekawe doświadczenie.