WYCIECZKA TRZECIOKLASISTÓW DO BRZEŚCIA KUJAWSKIEGO

29. 09. 2022 r. uczniowie klasy 3a i 3b wybrali się do Brześcia Kujawskiego do Centrum Kultury i Historii Wahadło.  Uczniowie zwiedzali multimedialną wystawę, która pozwoliła na przeniesienie się w czasie. W części poświęconej epoce neolitu uczniowie oglądali makietę chat trapezowych, wcielali się w archeologów odkopując w piasku kości i jaja dinozaura. Przenosząc się do epoki brązu i żelaza na interaktywnych ekranach uczniowie oglądali naczynia z tamtego okresu a także zapoznali się z zawodem kowala. W części średniowiecznej uczniowie podziwiali interaktywny stół z planem miasta. Interesującą częścią wystwybyła ta poświęcona folklorowi. Dzieciom szczególnie do gustu przypadły gry sprawdzające znajomość gwary kujawskiej oraz układanka ze strojami ludowymi.

Kolejnym punktem wycieczki była przechadzka po polu kukurydzy. Uczniowie pierwszy raz w życiu mieli możliwość znalezienia się w prawdziwym labiryncie. Podczas zabawy rozwiązywali zagadki związane z początkami Polski i dynastii Piastów. Z pomocą mapy wszystkim udało się bezpiecznie opuścić labirynt. Pełni wrażeń i w dobrych humorach powróciliśmy do szkoły.