DZIEŃ MARZYCIELA - 8 WRZEŚNIA

Dzień Marzyciela obchodzimy od 2001 roku z inicjatywy Sławomira Rybki – Dyżurnego Marzyciela Kraju, założyciela Polskiego Portalu Marzeń, dzięki któremu udało się spełnić wiele marzeń. Data święta została wyznaczona na 8 września.

Może nam wszystkim uda się wpisać w obchody tego dnia. Ponieważ wypożyczanie książek z biblioteki szkolnej jest chwilowo niemożliwe proponuję by każdy uczeń przyniósł do szkoły jedną książkę ze swoich zbiorów. Taką, którą już przeczytał, bądź już z niej „wyrósł” i chętnie przekaże ją by mogła służyć innym czytelnikom. Książka powinna być w dobrym stanie technicznym, czysta, o tematyce przeznaczonej dla dzieci lub młodzieży. Tym niewielkim gestem możemy spełnić marzenia uczniów, którzy chętnie czytają książki.

Z góry dziękuję wszystkim, którzy zechcą przyłączyć się do akcji. Książki proszę przynosić do pokoju nauczycielskiego.

Krystyna Ziemińska