Dzielni rycerze – sprawni jak żołnierze

31 maja 2022 roku w Choceniu odbyły się III Powiatowe Zawody „Dzielni rycerze – sprawni jak żołnierze”. Organizatorami imprezy byli: Społeczne Liceum Ogólnokształcące oraz Społeczna Branżowa Szkoła I Stopnia w Choceniu. Patronat honorowy objął Urząd Gminy w Choceniu.  Odbiorcami zawodów była młodzież szkół podstawowych z klas siódmych i ósmych.

Każdy zespół składał się z trzech osób, których zadaniem było jak najlepsze zaprezentowanie się w pięciu konkurencjach: test wiedzy, strzelanie z broni pneumatycznej długiej, rzut ćwiczebnym granatem do celu, tor sprawnościowy oraz pierwsza pomoc przedmedyczna.

Uczestnicy walczyli w pięciu kategoriach: drużynowej szkół, indywidualnej dziewcząt, indywidualnej chłopców, najlepszego strzelca (kat. dziewcząt) oraz najlepszego strzelca (kat chłopców). Do walki o miano najlepszej zawodniczki oraz zawodnika turnieju wchodziły cztery konkurencje: test wiedzy, test sprawnościowy, strzelanie oraz rzut granatem.

Każda konkurencja dostarczyła zawodnikom wiele emocji i sportowej rywalizacji.

Po zakończonych zmaganiach wszyscy uczestnicy, opiekunowie orazzaproszeni goście mogli posilić się przy wspólnym grillu.

Wszystkie szkoły biorące udział w zawodach zostały nagrodzone pamiątkowymi pucharami oraz dyplomami, natomiast wszyscy zawodnicy oraz opiekunowie otrzymali pamiątkowe medale. Dodatkowo wyróżnione zawodniczki oraz zawodnicy w kategoriach indywidualnych otrzymali pamiątkowe statuetki oraz dyplomy.

Uczniowie naszej szkoły zajęli następujące miejsca:

W kategorii drużynowej:

I miejsce –Szkoła Podstawowa w Lubieniu Kujawski „Żółte tulipanki”
w składzie: Julia Kostrzewska, Adrian Kosmalski, Filip Faryński, opiekun grupy:
pan Jarosław Pieczkowski.

V miejsce – Szkoła Podstawowa w Lubieniu Kujawski „Waleczne sokoły”
w składzie: Zofia Mila, Alicja Michalak oraz Jacek Adamczyk, opiekun grupy: pan Jarosław Pieczkowski.

W klasyfikacji indywidualnej dziewcząt w kategorii „strzelec”:

II miejsce – JULIA KOSTRZEWSKA – wynik 36p. (SP Lubień Kujawski „Żółte tulipanki”)

W klasyfikacji indywidualnej dziewcząt:

II miejsce –JULIA KOSTRZEWSKA – wynik 18p. (SP Lubień Kujawski „Żółte tulipanki”)

W klasyfikacji indywidualnej chłopców:

II miejsce – ADRIAN KOSMALSKI – wynik 29p. (SP Lubień Kujawski „Żółte tulipanki”)