Zajęcia z integracji sensorycznej w ramach projektu

Zajęcia z  integracji sensorycznej w ramach projektu prowadzono od 01.11.2020 r. do 31.06.2021 r.

Zadania wykonywane w ramach grupowych zajęć z integracji sensorycznej wychodziły naprzeciw naturalnym dążeniom dzieci, umożliwiając im zaspokojenie ciekawości świata przy jednoczesnym rozwoju funkcji aparatu sensorycznego.

W trakcie realizacji programu dzieci miały możliwość doświadczać i poznawać świat wielozmysłowo, co przyczyniło się do lepszej rejestracji docierających do nich bodźców zmysłowych.

Podczas wspólnych zabaw i konkurencji znacznie poprawił się rozwój emocjonalny dzieci, łatwiej radziły sobie z nieśmiałością, porażkami i stresem związanym z nadwrażliwością dotykową, ruchową, wzrokową i słuchową.

Wspólna zabawa i wsparcie ze strony nauczyciela pomogły w przełamaniu obaw przed nowymi sytuacjami i zachęciły do aktywności.

Dzięki zajęciom z integracji sensorycznej dzieci poprawiły swoją koordynację wzrokowo – ruchową oraz orientację w schemacie własnego ciała i orientację przestrzenną.

Wszystkie dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w zajęciach.