Konkurs literacki „Hans Christian Andersen i jego baśnie”

W marcu 2022 roku odbył się konkurs literacki dla uczniów klas trzecich „Hans Christian Andersen i jego baśnie”

2 marca przeprowadzono I etap konkursu, w którym wzięli udział wszyscy uczniowie klas trzecich. Zadaniem uczniów było rozwiązanie testu składającego się z 5 pytań wielokrotnego wyboru dotyczących życia H.Ch. Andersena i 20 związanych z treścią baśni.

Do II etapu zakwalifikowali się uczniowie z największą liczbą zdobytych punktów. II etap odbył się 9 marca 2022 r. Podczas II etapu uczniowie musieli wykazać się nie tylko znajomością treści baśni ale także zmierzyli się z rozwiązaniem zagadki logicznej, krzyżówki czy też sporządzeniem metryczki książki.

10 marca 2022 r. podsumowano wyniki konkursu. Najlepsi uczniowie otrzymali nagrody książkowe i dyplomy, uczestnicy, którzy zakwalifikowali się do II etapu, wyróżnienia.

Zwycięzcami konkursu zostali:

I MIEJSCE – Eliza Rucińska -  klasa 3a

I MIEJSCE – Iwona Janiak – klasa 3b

Bardzo dziękuję wychowawcom klas trzecich Paniom Małgorzacie Lach i  Annie Czarniak, oraz Paniom Urszuli Korczak i Joannie Górce za pomoc w organizacji konkursu.