Kobiety, które zmieniły świat…

8 marca – Międzynarodowy Dzień Kobiet- na stałe wpisał się do szkolnego kalendarza. Co roku z okazji tego marcowego święta w naszej szkole pojawiają się kwiaty, życzenia, drobne upominki. Podczas lekcji języka polskiego również było można poczuć wyjątkową atmosferę. Uczniowie klasy 4b, 6a, 6b oraz 8a przygotowali portrety kobiet, które swoimi czynami i dokonaniami ,,zmieniły świat”.

W prezentacjach pojawiły się między innymi wizerunki Marii Skłodowskiej- Curie, Coco Chanel, Margaret Thatcher, czy Amelii Earhart. Ponadto klasy: 5, 7 i 8 rozegrały klasowe turnieje zatytułowane: „Nieziemskie kobiety” i „Kobiety do zadań specjalnych”. Uczniowie najpierw zapoznali się z gazetką informacyjną o wybitnych kobietach, następnie wykonali załączone zadania. Konkurencja przebiegała w duchu rywalizacji dziewczęta kontra chłopcy. Jednak w czasie potyczek uśmiech gościł na twarzach wszystkich uczestników.

Agnieszka Szychulska

Renata Kowalewska- Wnukiewicz