5.11.2021r. Akcja "Kolorowe Kredki"

Witajcie PRZYJACIELE
5 listopada odbyło się kolejne spotkanie Wolontariuszy BAJKED dotyczące akcji "Kolorowe Kredki"
Akcja "Kolorowe Kredki" jest akcją proekologiczną, wspierającą recykling i uczącą dzieci ograniczania konsumpcyjnego stylu życia. Po wysłaniu do organizatorów kredki ołówkowe są segregowane i przepuszczane przez maszyny, a z pozyskanych materiałów szyte są kolorowe piórniki, które zapełnia się odrestaurowanymi kredkami. Część kredek przekazywana jest na świetlice do szpitali dziecięcych. Kredki, które są w gorszym stanie przerabiane są na kredkową biżuterię, z której dochód przeznaczany jest na aukcje charytatywne.
ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W NASZEJ AKCJI!
Przynieś niepotrzebne lub nowe kredki.
Do woreczka z kredkami włóż kartkę, zapisz na niej: imię, nazwisko, klasę do której chodzisz.
Nie przyjmujemy kredek świecowych.
Kredki zbieramy do 19 listopada.
Włóż je do specjalnie oznaczonych pojemników rozłożonych na korytarzach ZPO.
19 listopada przyniesione kredki zostaną zważone i odpowiednio posegregowane przez naszych wolontariuszy.
Osoba, która przyniesie najwięcej kredek otrzyma upominek.
Do zobaczenia #BAJKED #KOLOROWEKREDKI