01.10.2021r. Pierwsze spotkanie wolontariuszy

Szkolne koło wolontariuszy #Bajked rusza całą parą!!! Nowy rok szkolny, nowe cele i wyzwania!!!
Dzisiaj chętni uczniowie z ZPO przybyli na pierwsze spotkanie wolontariuszy
Wiemy już, że to dzieciaki pełne pasji i zaangażowania ,a takich osób potrzebujemy
Według własnych pomysłów wykonaliśmy piękne pojemniki na korki, do których będziemy wrzucać plastikowe nakrętki. Zbieramy je dla Zuzi, która jest uczennicą naszej szkoły.
Celem akcji jest zgromadzenie nakrętek w dużych ilościach, które później można sprzedać w punktach skupu, a zarobione w ten sposób pieniądze przeznaczyć na zakup wózka inwalidzkiego, zakup fotelika terapeutycznego, czy sfinansowanie kosztownej rehabilitacji lub leczenia.
Gotowe pojemniki rozstawiliśmy na korytarzach, mamy nadzieję, że szybko je zapełnimy
Plastikowe nakrętki - od napojów, oleju, kawy rozpuszczalnej lub od detergentów - są w każdym domu. Zbiórka nakrętek plastikowych jest prosta i nie wymaga od osób biorących w niej udział dużego zaangażowania. Wystarczy przynieść do wyznaczonego miejsca zebrane przez siebie nakrętki.
Pomaganie jest proste !
A dobro zawsze powraca...