Podsumowanie konkursu kl. I-III

W październiku uczniowie klas I-III zmagali się z 25 zadaniami konkursowymi. Na podstawie bardzo krótkiego opisu trzeba było odgadnąć kogo lub czego dotyczy opis, z jakiego pochodzi utworu i kto jest jego autorem. Celem konkursu było między innymi rozbudzanie zainteresowań czytelniczych uczniów. Krótki opis bohatera utworu miał na celu zaciekawienie nim dziecka, chęć bliższego poznania i sięgnięcia po książkę. W trakcie trwania konkursu uczniowie częściej zaglądali do biblioteki i wypożyczali książki, z których zaczerpnięto opisy. W konkursie wzięło udział 59 uczniów. Na wyróżnienie zasługują klasy 1A i 3B, z których wszyscy uczniowie zmagali się z zadaniami konkursowymi. 23 uczestników zdobyło ponad 70 punktów na 75 możliwych. (W załączeniu odpowiedzi).

Bardzo dziękuję wszystkim nauczycielom za pomoc przy organizacji konkursu. Szczególne podziękowania dla wytrwałych i cierpliwych rodziców, dzięki których wsparciu wspólna zabawa była w ogóle możliwa.