Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

Już od blisko pięćdziesięciu lat 2 kwietnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci, który ustanowiono w celu promowania literatury i grafiki dziecięcej oraz inspirowania najmłodszych czytelników do sięgania po książki. Data, jaką wybrano na świętowanie, nie jest przypadkowa – to dzień urodzin duńskiego pisarza Hansa Christiana Andersena, którego baśnie są znane dzieciom na całym świecie. W ramach Międzynarodowego Dnia Książki zorganizowaliśmy w naszej szkole przedstawienie dla najmłodszych czytelników. Dzieci wybrały się w podróż do krainy wierszy Jana Brzechwy i Juliana Tuwima. Na scenie pojawili się nauczyciele, uczniowie oraz zaproszeni goście, którzy zaprezentowali nam bohaterów najbardziej znanych wierszy, między innymi: „ Na straganie”, „Na wyspach Bergamutach”, „Katar”, „Samochwała”, „Zoo”, „Hipopotam”, „Leń”, „Kwoka”, „Rzepka”. Jak się okazało, wiele z nich było znanych dzieciom. Serdecznie dziękujemy za wspaniałą zabawę oraz piękną recytację wierszy pani dyrektor Krystynie Ziemińskiej, Rodzicom ze Stowarzyszenia Oligo, Katarzynie Jastrzębskiej, Edycie Smolińskiej, Elizie Zaborowskiej, Mai Sylwerskiej, Justynie Walczak,  uczniom klasy „O” a oraz klasy II b, uczennicom: Blance Pietrzak, Martynie Marszał, Gabrieli Pietrusiak, Kindze Mikołajewskiej oraz  Sandrze Kusiak. Nad  przebiegiem uroczystości czuwali organizatorzy pani Justyna Walczak oraz pan Jarosław Pieczkowski.