W szkolnej izbie pamięci powstaje film

Nasza szkolna Izba Pamięci włączyła się w program realizowany przez Fundację Ari Ari - Wędrowny Uniwersytet Etnograficzny. Program ten to regularne i długofalowe działania animacyjne, edukacyjne i badawcze. W ramach których odbywają się prezentacje, wystawy, warsztatów, plenerów, a także przygotowywanie filmów dokumentalnych, publikacji.

Nasza Izba Pamięci posiada w zbiorach ceramikę gliniana, która powstawała w lubieńskim ośrodku garncarskim tworzonym przez pokolenia rodziny Stępowskich. Ostatni przedstawiciel rodu Stanisław Stepowski, który nosi miano ostatniego garncarza na Kujawach tworzył do 1992 roku. W ramach współpracy z Fundacją Ari Ari powstaje film dokumentalny na jego temat. W dniu 6 listopada filmowcy związani z Fundacją realizowali ujęcia do filmu w Izbie Pamięci, Skansenie w Kłóbce i domu rodziny Stepowskich. Życie i twórczość Stanisława Stępowskiego zaprezentowali ekipie filmowej opiekunowie Izby Pamięci i nauczyciele Zespołu Placówek Oświatowych Małgorzata Szymańska i Andrzej Dominowski.