Narodowe Czytanie "Moralności pani Dulskiej"

W tym roku w ramach Narodowego Czytania spotkaliśmy się z Moralnością pani Dulskiej Gabrieli Zapolskiej. To utwór, który porusza jakże współczesny problem udawania kogoś innego przed światem. Główna bohaterka chce, by świat mówił o niej jak najlepiej, a jednocześnie zachowuje się negatywnie wobec innych. Nawet jej dzieci nie akceptują tej formy „moralności”, ale czy łatwo jest się przeciwstawiać własnej matce, przyjętym przez ogół społeczeństwa normom i być przed światem prawdziwym sobą?! Mamy nadzieję, że tegorocznym Narodowym Czytaniem zachęciliśmy niejedną osobę do odpowiedzenia sobie na to pytanie.

We wspólnym czytaniu, w przepięknej secesyjnej scenerii stworzonej na świeżym powietrzu, naszej pani dyrektor Elżbiecie Kobus- Jasińskiej, panu dyrektorowi Jarosławowi Pieczkowskiemu oraz paniom polonistkom Agnieszce Szychulskiej i Renacie Kowalewskiej- Wnukiewicz, a także  chętnym uczniom naszej szkoły towarzyszył  pan Burmistrz Lubienia Kujawskiego Marek Wiliński oraz ksiądz proboszcz Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Lubieniu Kujawskim Dariusz Sieczkowski,  Przewodnicząca Komisji Oświaty, Kultury i Sportu pani Elżbieta Wojciechowska, Wiceprzewodniczący Komisji Oświaty, Kultury I Sportu pan Jacek Kosmalski, Wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej pani Jolanta Grauman,  pani Kierownik Referatu Oświaty Magdalena Szarwas, pani Dyrektor Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej Dorota Kamińska i  Regionalny Przedstawiciel Firmy Novatek Green Energy pan Marcin Sławiński.

Wydarzenie okazało się atrakcyjną formą spędzania wspólnego czasu zarówno dla gości, jak i starszych uczniów naszej szkoły.

Mamy nadzieję, że wspólne Narodowe Czytanie na zawsze pozostanie tradycją naszej szkoły.

Wszystkim uczestnikom oraz osobom, które miały ogromy wkład w przygotowanie wydarzenia, serdecznie  dziękujemy.