PODSUMOWANIE KONKURSU MATEMATYCZNEGO LIGA ZADANIOWA 2016/2017

Liga Zadaniowa jest konkursem przedmiotowym z matematyki dla uczniów województwa kujawsko – pomorskiego klas VI szkół podstawowych oraz klas I i II gimnazjów. W  roku szkolnym 2016/2017 odbyła się  XXX edycja konkursu.

Konkurs jest organizowany przez Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych,  Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Kujawsko-Pomorskie Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy.
Na całość konkursu składają się punkty zdobyte podczas trzech spotkań, które odbywają się we Włocławku. Z naszej szkoły w spotkaniach konkursowych wzięło udział dziesięcioro uczniów.

Najwyższe wyniki na szczeblu wojewódzkim osiągnęli:

Małgorzata Michalska – III miejsce

Amalia Sławińska – III miejsce

Paweł Matczak – II miejsce

Justyna Jastrzębska – III miejsce

Kinga Czyżnikowska – III miejsce

Oliwia Jabłońska – III miejsce

GRATULACJE!

Do konkursu uczniów przygotowywali nauczyciele matematyki,  organizowali wyjazdy oraz sprawowali opiekę podczas pobytu na spotkaniach konkursowych -  Panie: E. Kopczyńska,  D. Kopycińska,  D. Zaborowska, D. Ostrowska