IX ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

W dniu 4 października nasza szkoła uczestniczyła w IX Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia. Do tej uroczystości uczniowie przygotowywali się przez cały miesiąc wrzesień: przygotowywali plakaty, powtarzali i zdawali egzamin z tabliczki mnożenia. Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania - uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób.

W  trakcie uroczystości w zabawowy sposób uczniowie poznali historię tabliczki mnożenia, maszyn liczących i  ciekawostki związane z bohaterką dnia "Tabliczką Mnożenia". Ponadto wykorzystując szkolny tydzień języków obcych uczniowie mieli okazje poćwiczyć tabliczkę mnożenia w języku angielskim i niemieckim, którą zaprezentowały uczennice klas siódmej i ósmej. W trakcie lekcji matematyki w tym dniu wszyscy wykonywali ćwiczenia związane z tabliczką mnożenia. Organizatorzy bardzo dziękują  nauczycielom języków obcych za pomoc.

Organizatorzy: Pani E. Kopczyńska, Pani D. Ostrowska, Pani K. Stawicka