ŚWIATOWY DZIEŃ MATEMATYKI 2019

W dniu 12  marca 2019r. odbył się w naszej szkole Dzień Matematyki. Hasłem przewodnim tegorocznych obchodów była MATEMATYKA DZIKA.

Mając na uwadze, iż rok 2019 został oficjalnie uznany przez senat Jubileuszowym Rokiem Matematyki nie mogło obyć się bez świętowania tego dnia w naszej szkole. Liczę do trzech 123 (czyli 12 marca ) – to światowa data odchodów Dnia Matematyki. Taka data wzięła się od … liczenia do trzech. Nie jest to przypadkowe… ilu z nas słyszało te słowa od swoich rodziców? To ważne  wydarzenie w Polsce  powstało z inicjatywy Stowarzyszenia Doskonalenia i Rozwoju 4improve.

Głównym celem tegorocznego dnia było poszukiwanie związku pomiędzy matematyką a dziką przyrodą. W tym dniu uczniowie poznali inną „twarz” matematyki. Przebrani na styl kowbojski, w scenerii wystylizowanej na Dziki Zachód wykonali taniec kowbojski Swing w uliczce. Podczas zajęć uczniowie  rozwiązywali zadania nawiązujące tematyką do dzikich zwierząt z wykorzystaniem tematycznych kart pracy oraz prezentacji przygotowanej przez SDiR 4improve. Najbardziej aktywni uczniowie otrzymali dyplomy.

Uroczystość przygotowały nauczycielki matematyki przy współpracy z Panią Katarzyną Stawicką.