WYCIECZKA TRZECIOKLASISTÓW DO GORENIA

W dniu 09.09. 2022r. uczniowie klasy 3a i 3b wybrali się na wycieczkę do Zielonej Szkoły w Goreniu. Pierwszą atrakcją była zagroda edukacyjna- Mini Zoo, w której podziwiali kilkanaście ras zwierząt. Ciekawą rozrywką okazała się rówież przejażdżka po okolicy kolejką, z okien której podziwiali piękno polskiej wsi i lasu, który wchodzi w skład kompleksu Gostynińsko- Włocławskiego Parku Krajobrazowego. W trakcie pobytu w Zielonej Szkole uczniowie uczestniczyli w warsztatach z ornitologiem. Dowiedzieli się czym zajmuje się ornitolog, a także poznali różne gatunki dziuplaków. Prawdziwą frajdę sprawiło dzieciom samodzielne składanie budek lęgowych. Pobyt w tym godnym polecenia miejscu zakończyło wspólne pieczenie kiełbasek przy ognisku. Pogoda i humory dopisywały, dzięki czemu pierwszą wycieczkę w nowym roku szkolnym można uznać za udaną.