„Historia Mademoiselle Oiseau” Andrea de La Barre de Nanteuil, Lovisa Burfitt

Nie jest to książka typowo młodzieżowa, ale taka, która podbije serca zarówno małych, jak i dużych dziewczyn. Uroku niebanalnej historii o marzeniach i przyjaźni, okraszonej sporą dawką paryskiej mody, dodają przepiękne ilustracje. Oprawa graficzna książki jest wyrafinowana i elegancka. Dużą zaletą jest to, jak bardzo rysunki pojawiające się w tej opowieści odbiegają od tych, które zazwyczaj zdobią książki młodzieżowe i dla dzieci.

„Historia Mademoiselle Oiseau” Andrea de La Barre de Nanteuil, Lovisa Burfitt

A sama historia? Pozornie zupełnie nieskomplikowana, jednak po zanurzeniu się w lekturze okazuje się pełną magii i ciepłych uczuć.  Mała Isabelle jest osobą całkowicie niewyróżniającą się, zupełną szarą myszką. Z nikim nie rozmawia, nikogo nie interesuje. Wszystko zmienia się, gdy pewnego dnia trafia do mieszkania ekscentrycznej, eleganckiej i tajemniczej Mademoiselle Oiseau.

Źródło: https://czytajpl.pl/2017/08/12/top-10-ksiazek-mlodziezowych/