Mopsik, który chciał zostać jednorożcem

Zabawna, kolorowa okładka zwiastuje lekką, pełną humoru opowieść, tymczasem książka „Mopsik, który chciał zostać jednorożcem” to wzruszająca, wartościowa historia o tym, że zawsze warto być sobą!

Mopsik, który chciał zostać jednorożcem – wzruszająca opowieść o tym, że zawsze warto być sobą! – Bella Swift

Peggy jest uroczym, słodkim szczeniakiem mopsa. Właśnie rozstaje się z mamą i czwórką rodzeństwa, by zacząć życie w nowym domu. Niestety nie zabawia tam długo, bowiem jej pani szybko oddaje ją do schroniska. To wielki smutek dla małego psiaka, który zdążył zżyć się ze swoją opiekunką. Szczęściem dla Peggy był jednak fakt, że schronisko było przepełnione i psiaka wkrótce wzięła do domu rodzina z trójką dzieci, która niedawno straciła ukochanego czworonożnego przyjaciela. Obiecali wziąć psa na czas zbliżających się świąt Bożego Narodzenia, później mała miała wrócić do schroniska.

Życie w gronie wesołej rodziny bardzo się suczce spodobało i z całego serca chciała tam zostać na zawsze. Miała też jedno niezwykłe marzenie: chciała zostać jednorożcem! Próbowała na wiele sposobów to osiągnąć, jednak każdy jej plan kończył się fiaskiem. Jej mała opiekunka Chloe też miała pewne marzenie – chciała mieć jednorożca… Czy marzenia dziewczynki i mopsika spełnią się? A może Chloe pragnie zupełnie czegoś innego? Może chce, aby pies został z nimi już na zawsze?

Źródło: http://wnaszejbajce.pl/mopsik-ktory-chcial-zostac-jednorozcem-wzruszajaca-opowiesc-o-tym-ze-zawsze-warto-byc-soba-wydawnictwo-wilga/