Dyslexiaday

W tegorocznej grze terenowej z okazji Tygodnia Świadomości Dysleksji wzięli udział uczniowie klas 4-8 naszej szkoły.

Przez cały tydzień szukali kodów QR, pod którymi kryły się rózne zadania z języka polskiego, a ich prawidłowe rozwiązanie odkrywało cytat - słowa znanego dyslektyka. Gdy już się udało odganąć kim jest, przesyłali do organizatora prawidłową odpowiedź za pomocą aplikacji Messenger.

Klasy, których uczniowie najszybciej i najwięcej zadań rozwiązali prawidłowo, zostały wyróżnione dyplomem Przyjaciół Znanych i nieZnanych Dyslektyków, a klasa, która zajęła I miejsce, dodatkowo otrzymała Voucher na jedną lekcję bez pytania, który mogą wykorzystać na dowolnej lekcji.

Wszystkie działania miały na celu pokazać, że dysleksja to dar i że każdy może osiągnąć sukces.

Organizator akcji: Marta Fudała