VII Bieg im. Urszuli Pietrzak

Urszula Pietrzak to wieloletnia nauczycielka Szkoły Podstawowej w Lubieniu Kujawskim, propagatorka biegów przełajowych. To jej imieniem nazwano coroczne biegi w Zespole Placówek Oświatowych w Lubieniu Kujawskim, które stały się już tradycją. Nie bez przyczyny odbywają się niemalże zawsze z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Tego dnia bowiem zarażamy pasją do biegów, zachęcamy do zdrowego trybu życia, ale i pokazujemy, że każdy może osiągnąć sukces, wystarczy włożyć trochę serca w to, co się robi i pamiętać, że trening czyni mistrza, a zasada ta dotyczy nie tylko sportu.

W tegorocznym biegu wzięli udział uczniowie Zespołu Placówek Oświatowych w Lubieniu Kujawskim, Szkoły Podstawowej w Kanibrodzie, Szkoły Podstawowej w Kaliskach i Szkoły Podstawowej z Kłóbki oraz absolwenci i pracownicy tych szkół, a zwycięzcami byli wszyscy uczestnicy, gdyż aktywnie spędzili dzień na świeżym powietrzu. Szczególną kondycją i sprawnością fizyczną wykazały się następujące osoby w poszczególnych kategoriach:

Klasy I dystans 200

1. Sławomir Banasiak
  2. Adrian Kosmalski
  3. Piotr Safandowski

Wszyscy uczestnicy otrzymali pakiety startowe, zwycięzcy nagrody i pamiątkowe medale, w międzyczasie serwowano pyszne kiełbaski z grilla i grochówkę, a zawdzięczamy to naszym fundatorom: Fundacji GoudenKorrel, Urzędowi Miejskiemu w Lubieniu Kujawskim, Uczniowskiemu Klubowi Sportowemu ,,Lubienianka” i firmie Instal-VOLT – pana Tomasza Kosmalskiego.

Całą akcję koordynowała już po raz kolejny pani Małgorzata Adamska, obecna nauczycielka wychowania fizycznego w ZPO w Lubieniu Kujawskim, dla której ruch i sport to nieodłączna część życia chyba od zawsze.

Biegaczom dzielnie kibicowali uczniowie ZPO wraz z Panią Dyrektor ZPO Elżbietą Kobus-Jasińską,  Panem Wicedyrektorem  ZPO Jarosławem Pieczkowskim i całą kadrą pedagogiczną oraz niepedagogiczną naszej szkoły, a także obecni goście: Przewodnicząca Komisji Oświaty, Kultury i Sportu pani Elżbieta Wojciechowska, Ksiądz Proboszcz Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa Dariusz Sieczkowski, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Kłóbce pani Anna Andrzejczak, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Kanibrodzie pani Agnieszka Rybska, Pzewodnicząca Rady Rodziców w Lubieniu Kujawskim pani Agata Pawlak-Molewska, Skarbnik Rady Rodziców w Lubieniu Kujawskim pani Renata Krajczewska-Jędrusiak, Dzielnicowy Lubienia Kujawskiego pan Przemysław Lipowski, Dyrektor Centrum Kultury pani Anna Sawicka, Dyrektor Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych ,,Ostoja” i „Przystań” pani Monika Kierzkowska. Obecnością tradycyjnie zaszczyciła nas również rodzina pani Urszuli Pietrzak, pani Edyta i pan Marcin Pietrzakowie, którzy zawsze czynnie uczestniczą w biegu na dowód tego, że w ich żyłach płynie krew naszej patronki, a jej ideały przekazywane są z pokolenia na pokolenie.

My już wiemy, że w zdrowym ciele zdrowy duch, a wy?!

Media o VII Biegu im. Urszuli Pietrzak:

VII Bieg im. Urszuli Pietrzak (kujawy.media.pl)