Pasowanie na ucznia Szkoły Podstawowej im. hm. Janka Bytnara „Rudego” w Zespole Placówek Oświatowych w Lubieniu Kujawskim

12 października w Zespole Placówek Oświatowych w Lubieniu Kujawskim uczniowie, nauczyciele, pracownicy i rodzice obchodzili Dzień Edukacji Narodowej oraz Dzień Uroczystego Ślubowania uczniów klas pierwszych. Spotkanie rozpoczęła przedstawicielka Samorządu Uczniowskiego Maja Grzegorzak, powitała zgromadzonych i złożyła życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Tym razem uroczystość przybrała formę teleturnieju „Jak oni ślubują”, któremu przyglądała się publiczność telewizji Szkoła na TAK. Uczniowie klas 1a, 1b i 1c wykonali przygotowane zadania z zakresu bezpieczeństwa, muzyki, znajomości Ojczyzny itp. Dzieci w piosenkach i wierszykach z radością, pełne energii przedstawiły swoje umiejętności. Wsparcia pierwszakom udzielili uczniowie klas drugich i trzecich, którzy śpiewając piosenkę „Różowe okulary” zdradzili nowym uczniom swój sposób na smutki.
Nad poprawnością wykonania zadań czuwała dostojna komisja, która jednomyślnie uznała, że dzieci mogą zostać przyjęte w poczet uczniów ZPO.
Po złożeniu uroczystego ślubowania Pani Dyrektor Elżbieta Kobus – Jasińska dokonała symbolicznego pasowania, dotykając ramienia uczniów czarodziejskim ołówkiem. Wszyscy otrzymali pamiątkowe tarcze i dyplomy.
Rodzice również ślubowali. Zgodnym chórem przyrzekli, że będą wspierać swoje pociechy, pamiętać o tym, że dzieci uczą się na błędach oraz o tym, że dzieciństwo trwa bardzo krótko.
Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Agata Pawlak – Molewska złożyła pierwszakom życzenia i poprosiła, aby zawsze pamiętały o tym, że są ważne, wystarczające i wartościowe.
Nad przygotowaniem uroczystości czuwały Panie: Małgorzata Lach, Danuta Lewandowska, Justyna Walczak, Katarzyna Stawicka.
Na uroczystość przybyli: Senator Rzeczypospolitej Polskiej Józef Łyczak, pani Anna Sawicka reprezentująca Wiceminister i Posłankę na Sejm Rzeczpospolitej Annę Gembicką, Burmistrz Lubienia Kujawskiego Marek Wiliński, Przewodnicząca Komisji Oświaty, Kultury i Sportu radna Lubienia Kujawskiego Elżbieta Wojciechowska , Ksiądz Proboszcz Parafii w Lubieniu Kujawskim Dariusz Sieczkowski, Przewodnicząca Rady Rodziców Agata Pawlak-Molewska, Zastępca Przewodniczącej Małgorzata Ostrowska, Sekretarz Rady Rodziców Natalia Brzezińska, Skarbnik Rady Rodziców Renata Krajczewska-Jędrusiak , Dzielnicowy Miasta Lubień Kujawski sierż. Przemysław Lipowski, Dzielnicowy Gminy Lubień Kujawski mł. asp. Grzegorz Stefański.