Zakończenie roku szkolnego 2022-2023

Po miesiącach wytężonej pracy, 23 czerwca 2023 roku nadszedł czas na upragniony wypoczynek. Uroczyste zakończenie roku szkolnego podzielone było na dwie tury. O 8:00 szkołę na czas wakacji żegnali uczniowie klas 1-3, zaś o 9:00 klasy starsze.
Podczas obu spotkań Pani Dyrektor i wychowawcy wręczali nagrody za wysokie wyniki w nauce, stuprocentową frekwencję i sukcesy osiągnięte w konkursach. Ostatnie chwile w szkole występami wokalnymi umiliły Paulina Ciesielska, Julia Orzechowska i Gabriela Jędrusiak pod opieką Pana Roberta Paczkowskiego. Osobiście nagrody w konkursach wiedzy strażackiej wręczali druhowie Jerzy Świątek i Wojciech Wieczorek.
Zakończenie roku klas starszych zaszczycili swoją obecnością Burmistrz Miasta i Gminy Lubień Kujawski Pan Marek Wiliński, Wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej w Lubieniu Kujawskim Pani Jolanta Grauman oraz przewodnicząca Komisji Oświaty, Kultury i Sportu Pani Elżbieta Wojciechowską oraz Ksiądz Dariusz Sieczkowski.
Wzruszającym momentem było pożegnanie nauczycieli, którzy opuszczali Naszą Szkołę:
Wieloletniego Dyrektora ZPO Panią Krystynę Ziemińską,
Panią Elżbietę Kopczyńską oraz Panią Ewę Dobrowolską, które udają się na zasłużoną emeryturę.
Pożegnaliśmy również księdza Pawła Osińskiego, który opuszcza naszą parafię. Do odchodzących nauczycieli ciepłe słowa skierowali przedstawiciele grona pedagogicznego i zaproszeni goście.
Po spotkaniu ogólnym, uczniowie poszczególnych klas udali się wraz z wychowawcami do sal lekcyjnych, by we własnym gronie dokonać rozdać świadectwa i pożegnać się.