Zakończenie klas ósmych

,,Pod szkoły kochanej sztandarem
Idziem w życie - uczniowska wiara
Złożyć z pracy Ojczyźnie ofiarę,
A prowadzi nas imię Bytnara."

Te słowa hymnu naszej szkoły tradycyjnie wraz z hymnem państwowym rozpoczęły dnia 22.06.2023 roku uroczyste pożegnanie klas 8. Są to słowa, które wpajamy naszym uczniom i wpajaliśmy tegorocznym Absolwentom każdego dnia szkoły, aby idąc przez życie krzewili w innych wartości naszego patrona Janka Bytnara ,,Rudego".
Nie zabrakło tego dnia łez radości i wzruszeń oraz poczucia dobrze wykorzystanego czasu w murach tej szkoły.
Pani Dyrektor przywitała wszystkich zgromadzonych - przede wszystkich uczniów klas ósmych, ich rodziców i opiekunów, radę pedagogiczną i pracowników niepedagogicznych szkoły, przedstawicieli uczniów klas młodszych, a także gości, którzy zaszczycili nas swoją obecnością - Pana Przewodniczącego Rady Powiatu Włocławskiego Zygmunta Wierzowieckiego, Panią Przewodniczącą Komisji Oświaty, Kultury i Sportu Elżbietę Wojciechowską, Panią Wiceprzewodniczącą Rady Miejskiej w Lubieniu Kujawskim Jolantę Grauman, Księdza Proboszcza Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Lubieniu Kujawskim Dariusza Sieczkowskiego, Panią Dyrektor Centrum Kultury w Lubieniu Kujawskim Annę Sawicką.
Po tychże słowach nastąpiło uroczyste ślubowanie Absolwentów naszej szkoły i przekazanie sztandaru uczniom klas siódmych, przemówienia i podziękowania uczniów. Uczniowie klas młodszych przygotowali skromną, lecz jakże wzruszającą część artystyczną, w której jak się okazało, wartość stanowił klucz do drzwi naszej szkoły.
Najważniejsza część wydarzenia - rozdanie nagród, dyplomów, listów pochwalnych, listów gratulacyjnych i podziękować dla rodziców oraz opiekunów, a przede wszystkim świadectw ukończenia szkoły, była niezwykle emocjonująca i ze względu na ogrom tychże uhonorowań, nie miała końca, a została rozpoczęta rzeczą niezwykle wyjątkową - nadaniem tytułu Absolwenta Roku. Hannie Kopczyńskiej i Mateuszowi Grzelakowi statuetki, dyplomy i prezenty wręczył pan Zygmunt Wierzowiecki wraz panią Dyrektor.
Po tej części wszyscy zgromadzeni dostąpili zaszczytu uczestniczenia w rozpoczęciu Balu Absolwenta Szkoły Podstawowej im. hm. Janka Bytnara ,,Rudego" w Lubieniu Kujawskim, który został zainaugurowany pięknie odtańczonym polonezem przez samych Absolwentów.
Zapraszamy do obejrzenia poniższej fotorelacji.