akcja: „Zbieramy zapomniane ubrania! Pomagamy osobom z autyzmem!

Zorganizowana w naszej szkole akcja: „Zbieramy zapomniane ubrania! Pomagamy osobom z autyzmem!” była jednym z kilku działań podjętych przez wolontariuszy, chcących wyrazić wsparcie szkolnej społeczności dla osób z autyzmem. Obok kwietniowego marszu ulicami Lubienia Kujawskiego, cyklu warsztatów na temat niepełnosprawności przeprowadzonych w wybranych klasach, zbieranie „zapomnianych ubrań” było równie ważnym punktem.
Dzięki wielkiemu zaangażowaniu uczniów, rodziców i pracowników Zespołu Placówek Oświatowych, organizacja „Ubrania do oddania” przekazała na konto Fundacji Niebieski Szlak wspierającej osoby z autyzmem prawie 400zł. Udało się zebrać setki kilogramów tekstyliów. Kurier przyjeżdżał do nas 3 razy i w sumie przekazaliśmy 26 kartonów z ubraniami. Za każdy spakowany przez nas 1 kilogram, Fundacja Niebieski Szlak dostawała 1 zł.
Kochani Przyjaciele serdecznie dziękujemy za Wasze otwarte serca i za to, że w każdej organizowanej w naszej szkole akcji (a nie jest ich mało zawsze możemy na Was liczyć!
Wspaniałych i bezpiecznych WAKACJI!
Szkolni Wolontariusze