Wycieczka na Warmie i Mazury

Od 31 maja do 2 czerwca 2023 uczniowie Naszej Szkoły przebywali na niezapomnianej wycieczce na Warmię i Mazury. Celem naszej podróży było poznanie pięknych zakątków tej malowniczej regionu Polski oraz zrozumienie jego historycznego i przyrodniczego bogactwa.
Nasz pierwszy przystanek był w Olsztynie, stolicy Warmii. Zaczęliśmy od seansu w planetarium, gdzie mogliśmy zdobyć wiedzę o wszechświecie. Następnie wyruszyliśmy na dwugodzinny spacer z przewodnikiem po urokliwej olsztyńskiej starówce, gdzie odwiedziliśmy rynek z ratuszem, park miejski oraz Zamek Kapituły Warmijskiej.
Następnie zakwaterowani w olsztyńskim hotelu Manor skorzystaliśmy, z jego bogatej oferty zażywając kąpieli słonecznej na hotelowej plaży, zabaw w basenie, kręgli, bilardu, a do ciszy nocnej bawiliśmy się na przygotowanej przez hotel dyskotece.
Drugi dzień Naszego pobytu od początku wzbudzał wiele emocji, gdyż mieliśmy uczestniczyć w spływie kajakowym. Po przejeździe do miejscowości Krutyń ruszyliśmy malowniczą, czternastokilometrową trasą wśród zachwycającej przyrody. Wbrew wcześniejszym obawom poradziliśmy sobie i wszyscy o własnych siłach dopłynęliśmy do miejscowości Ukta. Po powrocie do hotelu bawiliśmy się przy ognisku oraz uczestniczyliśmy w zajęciach łucznictwa i strzelectwa.
Trzeci, ostatni dzień naszego wyjazdu był równie intensywny. Rano po basenie udaliśmy się na grę terenową w podchody. Następnie przejechaliśmy na teren historycznej bitwy pod Grunwaldem, gdzie zwiedziliśmy muzeum oraz pole tej słynnej średniowiecznej bitwy między wojskiem polski i krzyżackim.
Wszyscy, których spotykaliśmy na swojej drodze byli pod wrażeniem kultury i zachowania Naszej grupy. Jako opiekunowie wycieczki podziwiamy umiejętność dobrej, a przy tym rozsądnej i bezpiecznej zabawy. Jesteśmy dumni z Waszego podejścia do napotykanych ludzi i sytuacji! Cieszymy się, że mogliśmy spędzić te trzy dni bardzo miłej atmosferze wśród uśmiechniętych twarzy.
Dziękujemy Paniom Joannie Gontarek i Dorocie Zaborowskiej za wzorową opiekę nad uczestnikami wycieczki. Za program i organizację wycieczki i pracę pilota wycieczki ślemy podziękowania dla Biura Turystycznego Turysta z Włocławka.
Andrzej Dominowski i Piotr Safandowski